Kışlada Deprem Tatbikatı

Kışlada Deprem Tatbikatı

Denizli 11'inci Piyade Tugay Komutanlığı'nda Deprem Tatbikatı Yapıldı. General İlhan Özcan Kışlası'nda Yapılan Deprem Tatbikatında Senaryo Gereği 7.5 Büyüklüğünde Deprem Sonrası Enkaz Altında Kalanlar Kurtarıldı.

Kışlada Deprem Tatbikatı

Denizli 11'inci Piyade Tugay Komutanlığı'nda deprem tatbikatı yapıldı. General İlhan Özcan Kışlası'nda yapılan deprem tatbikatında senaryo gereği 7.5 büyüklüğünde deprem sonrası enkaz altında kalanlar kurtarıldı.

Tatbikata Denizli Belediyesi, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Defterdarlık, İl Sağlık Müdürlüğü, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, DSİ 212 Teknik Şube Müdürlüğü, İl Savunma Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Türk Telekom, Menderes Elektrik A.Ş. Denizli İl Müdürlüğü ve Kızılay Denizli Şube Başkanlığı'nın sivil savunma ekipleri de katıldı.

Tatbikatta, depremin meydana gelmesinin ardından ilk durum tespiti yapıldı, Doğal Afet Koordinasyon Merkezi ve Lojistik Destek Koordinasyon Merkezleri'nin çalıştırılması, çadır kent kurulması, arama- kurtarma ve enkaz kaldırma, hasar tespiti, ilk yardım, yağmanın önlenmesi gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

Tatbikatı izleyen Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, ''Devletin tüm birimleri olası bir depreme karşı daima tedbirli olmalı. Denizli ve çevresinin birinci derecede deprem kuşağında olması tatbikatların önemini daha da arttırıyor'' dedi.

Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)