Kış Olimpiyatlarına Katılan Muşlu Sporcular, Vali Ali Çınar'ı Ziyaret Etti

Kış Olimpiyatlarına Katılan Muşlu Sporcular, Vali Ali Çınar'ı Ziyaret Etti

Kış Olimpiyatlarına Katılan Muşlu Sporcular, Vali Ali Çınar'ı Ziyaret Etti
CHA - Haberler | Güncel

25. Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatlarına Katılan Muşlu Sporcular, Muş Valisi Ali Çınar'ı Makamında Ziyaret Etti.

25. Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatlarına katılan Muşlu sporcular, Muş Valisi Ali Çınar'ı makamında ziyaret etti.

Erzurum'da düzenlenen 25. Dünya Üniversiteler arası kış olimpiyatlarına katılan Muşlu kayakçılar, olimpiyatların sone ermesi ile birlikte Muş'a döndü. Muş'a dönen 35 kişilik kayak kafilesi ilk olarak Muş Valisi Ali Çınar'ı ziyaret ettiler. Kayakçıları valilik toplantı salonunda kabul eden Vali Ali Çınar'a olimpiyat rozeti, fuları, atkısı ve beresi hediye edildi. Organizasyonda görev alan kayakçıların ve hakemlerin hem Muş'u hem de ülkemizi temsil ettiklerini söyleyen Vali Ali Çınar, kayak sporunda başarı olan Muş'a daha iyi dereceler almak için destek vereceklerini ifade etti.

Vali Çınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Olimpiyatlarda daha güzel dereceleri almak istiyorduk ama dünya yarıştı. Dünyadaki birçok ülke bu işe daha çok zaman ayırmış. Daha çok imkan sahibi olanlar ve çalışanlar daha başarılı oluyor. Ülkemizde özellikle kayak sporu, biraz daha mesafe alınması gereken spor dalı. Son yıllarda özellikle gelişen bu spor dalının universiad oyunlarının Erzurum'da yapılmış olması nedeniyle daha yakından bir ilgi oluşmasına neden oldu. Bu alanda daha fazla gayretler olacağına inanıyorum."

Muş'ta bulunan kayak tesisinin de bu tür güzel organizasyonlara ev sahipliği yapması için ellerinden gelen desteği vereceklerini dile getiren Çınar, kayak sporunun önemli bir spor dalı olduğunu vurguladı.

TUNÇ: KAYAKLI KOŞUDAN ALNIMIZIN AKI İLE ÇIKTIK Muş Kayak İl Temsilcisi Yardımcısı Muhtesim Tunç ise olimpiyatlar hakkında Vali Ali Çınar'a bilgi verdi. "Uluslararası bu organizasyonda üniversite öğrencisi olan ve Türk Milli Takımı'nın omurgasını teşkil eden Sabahattin Oğlago, Burhan Oğlago ve Ömer Yusufoğlu, kayaklı koşuda, biatlon dalında Samet Oglago ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. 73 yıllık kayak tarihinde en büyük başarıyı yakaladık." diye konuştu.

Kayak dışında hiçbir branşta Muş'ta bu kadar milli sporcu bulunmayacağını söyleyen Tunç konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bizim için Balkan Şampiyonası, Avrupa Birincilikleri artık sıradanlaştı. Türk Kayak Tarihinde ismi altın harflerle yazılı olan Kaya Söylemez; yaklaşık 25 yıllık bir emek sonucu biz Muşluları ve ülkemizi dünya kayak sahnesine çıkarmayı başarmıştır. Kayak spor dalında ilimiz ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. Spor organizasyonlarının en üst limiti olan olimpiyatlarda ülkemizi bugüne kadar hep biz temsil ettik. Teknik kurul üyemiz eski sporcumuz Mithat Yıldırım 2 kez, Celal Şener 2, Sabahattin Oğlago 3 kez olimpiyatta ülkemizi temsil etmiş ve şu an aramızda bulunan Ömer Yusufoğlu olimpiyat kadrosuna seçilmiş ancak FİS evraklarını yetiştiremediği için bu onuru bir başka olimpiyata kalmıştır. Şimdi aramızda olan Milli Takımlar Baş Antrenörü Süleyman Yıldırım'ın yetiştirdiği işitme engelli sporcumuz Olimpiyatta 3. olarak tarihi bir başarıya imza atmıştır."

"GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ SPORCULARI SALONDAN ATTI"

Kayak sporu dalında Türkiye'de şampiyon olmuş ve büyük başarılar elde eden sporculara Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından başarılarına rağmen ceza verildiğini anlatan Muhtesim Tunç, "Bu kadar büyük başarı elde eden sporcularımız Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından salondan atılmış, Türkiye Kayak Federasyonu tarafından il emrine tahsis edilen Snowtrak kar ezme makinesi pist açmak için verilmemiştir. Türkiye Kayak Federasyonu tarafından il emrine verilen kayak motoru ilgisiz kişiler tarafından keyfi kullanım sonucu arızalanmıştır. Aslında bugün başarıları kutlamak ve bize verdiğiniz manevi desteğe teşekkür etmek için geldik. Bu sorunları bilahare size arz etmek isteriz. Bize vereceğiniz destek ile bizler ülke ve ilimiz adına daha büyük başarılar getireceğimize size söz veriyoruz." diye konuştu. - MUŞ

Kış Olimpiyatlarına Katılan Muşlu Sporcular, Vali Ali Çınar'ı Ziyaret Etti
Kış Olimpiyatlarına Katılan Muşlu Sporcular, Vali Ali Çınar'ı Ziyaret Etti

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title