Kırşehirli Sanatçılar İstanbul'da Buluşuyor

Kırşehirli Sanatçılar İstanbul'da Buluşuyor

Ehirli Sanatçılar İstanbul'da Buluşuyor

Kırşehirli Sanatçılar İstanbul'da Buluşuyor

EHİRLİ SANATÇILAR İSTANBUL'DA BULUŞUYOR

- RESİM VE GELENEKSEL EL SANATLARINDAN OLUŞAN SERGİ, KIRŞEHİR'İN TANITIMI AMACIYLA İSTANBUL'DA SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULACAK

(FOTOĞRAFLI)

ALPARSLAN DEMİRBAŞ

KIRŞEHİR (İHA)- Kırşehir Valiliği'nce düzenlenen bir organizasyonla, Kırşehirli sanatçıların resim ve geleneksel el sanatlarından oluşan eserleri, İstanbul'da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Valilik tarafından düzenlenen 'Kırşehirli Sanatçıların Resim ve Geleneksel El Sanatları Sergisi'nin Vakıfbank Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluşacağı bildirilirken, 28 sanatçıya ait 100'e yakın resim ve el sanatının yer alacağı serginin açılışı 28 Mayıs 2007 Pazartesi günü saat 19.30'da yapılacak. Sergi, 8 Haziran tarihine kadar açık kalacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vali M. Lütfullah Bilgin, "Bir kültür ve tarih şehri olan ilimizin ve ilimizin yetiştirdiği sanatçıların tanışması, kaynaşması ve sanat çevreleriyle buluşmasını sağlamak amacıyla daha önce 30 sanatçımızın eserleri, 20-26 Kasım 2006 tarihleri arasında Ankara'da, Çankaya Belediyesi'ne ait Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sergilenmişti. Bu sergiye özellikle Ankara'da yaşayan hemşehrilerimiz, bürokratlar ve basın büyük ilgi göstermiş ve ilimizin tanıtımını en iyi şekilde

yapmıştık. Gelen talepler üzerine bu defa da İstanbul'da resim sergisi açıyoruz. Özellikle İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimize ve Kırşehirli derneklere davetiye gönderdik. İstanbul'daki hemşehrilerimize ve sanatseverlere Kırşehir havasını teneffüs ettirecek olan bu sergide de ilimizi en iyi şekilde tanıtacağımıza inanıyorum. Kırşehir'in zengin kültürünün tanıtılması için yapılan çalışmayı hazırlayan sanatçılarımıza ve emeğe geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Sergiye katılacak sanatçıların isimleri ise şöyle:

"Gülay Amcaoğlu, Sevil Kaplan, Çiğdem Ataman, Kafiye Kök, Ayhan Aydın, Serhat Kurt, Olga Badak, Şengül Özbay, Nebahat Bumin, Gülcan Özdemir, Hülya Ceylan, Musa Saçak, Funda Ceylan, Şefik Şahin, Belgin Çetiner, Sevtap Şahinli, Belma Demir, Nermin Temur Özcan, Esin Eikinci, Kadir Tiryakioğlu, Özgür Ekinci, Hatice Tosun, Fadimeana Göktaş, Rabia Yurdugül, Ziya Hacıoğlu, Dilek Yurdugül, Birgül Iırmak ve Sibel Akpınar."

(AD-MÇ-GS-Y)