Kırşehir'de Kedi ve Köpeklere Kuduz Aşısı Yapılıyor

Kırşehir'de Kedi ve Köpeklere Kuduz Aşısı Yapılıyor

Kırşehir'de Tarım İl Müdürlüğü Ekiplerince Başlatılan Bir Çalışmayla, İlde Bulunan Kedi ve Köpeklere Kuduz Aşısı Yapılıyor.

Kırşehir'de Kedi ve Köpeklere Kuduz Aşısı Yapılıyor

Kırşehir'de Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince başlatılan bir çalışmayla, ilde bulunan kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılıyor.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından, "Türkiye de Kuduz Hastalığının Kontrol Altına Alınması Projesi" kapsamında, Kırşehir'de kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılmaya başlandı. Tarım İl Müdürü Ömer Şimşek, 2008 yılında Türkiye genelinde kuduz hastalığına karşı, Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerince kedi ve köpeklere düzenli olarak kuduz aşısı uygulaması yapılacağını belirterek, "Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün 19 Şubat 2005 gün ve 006573-498 sayılı talimatlarınca aşılama projesi 24 Şubat-30 Nisan 2008 tarihleri arasında uygulanacak. Bu kapsamda ilimizde de, İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından her cuma öğleden sonra kuduz aşılaması yapılmakta ve uygulama devam edecek" dedi.

Kedi ve köpeklere yapılacak kuduz aşısında, uygulama ücreti dışında herhangi bir ücret alınmadığı bildirildi.

(AD-YS-Y) 11.03.2008 16:53 TSİ