Kırşehir Belediyesi İkizarası Kent Park Projesi

Kırşehir Belediyesi İkizarası Kent Park Projesi

Proje kapsamında 2 adet yapay ada oluşturuldu

Kırşehir Belediyesi İkizarası Kent Park Projesi

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "kentin çılgın projesi" olarak adlandırdıkları İkizarası Kent Park Projesi çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 2 adet yapay ada oluşturulduğunu ifade etti.

Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehir'i sosyal, kültürel ve ekonomik yönden geliştirecek olan İkizarası Kent Park Projesi çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

İçerisinde suni göletler, adalar, gözleme kuleleri, sportif faaliyet alanları ve daha bir çok özelliğin yer aldığı projede gölet kazısının tamamlandığını aktaran Bahçeci, şu bilgileri verdi:

"Göletin betonarmesi yüzde 95 seviyesine geldi. Proje kapsamındaki iki adet yapay ada oluşturuldu. Gölet kaplama işleri devam etmekte olup, 1 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Gözlem kulesi, ada restoran, spor merkezi, satış birimleri, kiosk satış büfeleri ve mescit gibi mimari yapıların kaba inşaatları tamamlandı ve ince işleri hızla devam ediyor. Ayrıca, Gençlik Merkezi ile Kafe Çay Evinin imalatlarına başlandı. Bunların yanı sıra gölet geçişlerini sağlayacak olan çelik köprülerin imalatı tamamlandı. Tenis kortları ve basketbol sahası altyapı işlemleri tamamlanmış olup, betonarme imalatlarına da başlandı. Çocuk oyun havuzu ve gölet kapaklarının da imalatları tamamlandı."

İkizarası Kent Park Projesi'nin, alışılagelmiş park anlayışının ötesinde her şeyi ile Kırşehir'in yeni yüzünü yansıtacağını dile getiren Bahçeci, "Proje, Kırşehir gibi Anadolu bozkırında yer alan kentlerin, suya olan özlemini giderebilecek büyük bir proje ilk kez şehrimizde hayata geçirilecek. Projemiz 120 bin metrekarelik bir alana sahip olup, bu alanın 20 bin 300 metrekarelik kısmı göl alanı olacaktır. Şehrimizin yaz aylarındaki bunaltıcı sıcağından kurtulmak isteyen hemşehrilerimiz suya olan özlemlerini bu parkta oluşturulacak su kanallarında, giderebileceklerdir" dedi. -