Kırşehir Belediye Başkanı Çakır AK Parti'den İstifa Etti

Kırşehir Belediye Başkanı Çakır AK Parti'den İstifa Etti

Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır, AK Parti'den İstifa Etti.

Kırşehir Belediye Başkanı Çakır AK Parti'den İstifa Etti

Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır, AK Parti'den istifa etti.

Halim Çakır, yaptığı açıklamada, milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Mikail Arslan'ın kendisini aday göstermediğini, Başbakan'ı ve genel merkezi yanılttıklarını öne sürdü.

28 Mart 2004 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Kırşehir merkez ilçede bulunan 54 bin 288 seçmenden 13 bin 350'sinin oyunu alarak Kırşehir'in 22. Belediye Başkanı olan Halim Çakır, Kırşehir milletvekillerinin, kamuoyu ve teşkilat yoklamasını hiçe saydıklarını söyledi.

Çakır, "Milletvekilleri benim dönemimde yapılan hizmetleri göz ardı ederek Başbakan'ımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yanılttıkları için çok özgünüm. Benim buradaki sitemim Başbakan'ımıza değil kamuoyunu yanıltan iki milletvekilimize. Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan'a, üç ay önce benden 500 oy fazla oy alacak adamı bulup getirmeleri halinde aday olmayacağımı söyledim. Parti teşkilatı ve temayül yoklamasını hiçe sayarak Başbakan'ı ve genel merkezi yanıltarak Kırşehir halkına yanlış yaptılar. Üzülerek söylüyorum ki beş yıl hizmet ettiğim partimden istifa ediyorum." diye konuştu.

"Hangi partiden aday olacağınız?" sorusuna Halim Çakır, "Ben kişiye karşı aday değilim. On yıllık hizmeti ben beş yılda yaptım. Yeniden bu hizmetin devam etmesi için bir siyasi partiden aday olacağım." cevabını verdi.

(CİHAN)