Kırkpınar Sülalesi İzmir'de Bayramlaştı

Kırkpınar Sülalesi İzmir'de Bayramlaştı

Erzurum'dan 1960 Yılında İzmir'e Göç Eden Kırkpınar Sülalesi, Ramazan Bayramı'nın Birinci Gününde Bir Araya Geldi.

Kırkpınar Sülalesi İzmir'de Bayramlaştı
20.09.2009 18:35 | Son Güncelleme: 20.09.2009 18:35

Erzurum'dan 1960 yılında İzmir'e göç eden Kırkpınar sülalesi, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde bir araya geldi.

Tüm akrabalar birbirlerini görmenin mutluluğu içinde bayramlaşarak sohbet etti.

Bostanlı Vapur İskelesi'nin üst katındaki balık restoranda toplanan Kırkpınarlar, akrabalarıyla bir araya gelip bayramlaştı.

Kırkpınarlar, ilk olarak 49 yıl önce merhum Ziya Kırkpınar'ın 12 kişilik ailesinin göç etmesiyle İzmir'e yerleşmiş. Daha sonra altı kardeşi ve yakın akrabalarının da kısa sürede gelmesiyle üç bin kişilik dev bir aile oluşmuş.

Sülalenin bir kısmının İstanbul, diğer kısmının da Erzurum'da kaldığını söyleyen işadamı ve Erzurum Kültür ve Dayanışma Vakıf Başkanı Cevat Kırkpınar, sülalenin çok fazla büyüdüğü için 1994 yılından bu yana toplu olarak bayramlaştıklarını ifade etti.

Akrabalar olarak bir araya gelmenin ve çocukların birbirlerini tanıması açısından da iyi bir ortam olduğunu belirten Cevat Kırkpınar, "Çok kalabalık aile olduğumuz için böyle geleneksel olarak her bayram biraraya geliyoruz. Akrabalar olarak birbirimizi daha yakından tanımamız ve çocuklarında birbirleriyle kaynaşması çok önemli. Bayramlarımız eski cazibesini kaybetmeye başladı bu tarz organizasyonlarla bunun önüne geçebiliriz." dedi.

Babası Ziya Kırkpınar'ın 113 torunu olduğunu ifade eden Cevat Kırkpınar, ne düğünlerinin ne de ölümlerinin eksik olmadığını, herkesi bayramda bir arada görmenin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

49 yılda İzmir'in yerlisi olduklarını, sülalelerinden milletvekili, üst düzey komutanlar, yargıçlar çıktığını ifade eden Kırkpınar, dört neslin birlikte yaşadığını kaydetti.

Türk milletinin birlik, beraberlik halinde güçlü olacağını vurgulayan Yusuf Kırkpınar da, "Allah Türk milletini halkını bölücülükten korusun. Terör olayları bizleri çok üzüyor. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. O yörenin insanı da bizim insanımız. Biz onlarla kardeşiz. Müslüman'ız, onlar da Müslüman." şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title