Kırklareli-Güvercinler Görücüye Çıktı

Kırklareli-Güvercinler Görücüye Çıktı

Kırklareli?nde Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvanları Sevenler Derneği Tarafından Düzenlenen ?en Güzel Güvercin? Yarışmasında Yaklaşık 2 Bin Güvercin Görücüye Çıktı.

Kırklareli-Güvercinler Görücüye Çıktı

KIRKLARELİ?nde Trakya Güvercin ve Kanatlı Hayvanları Sevenler Derneği tarafından düzenlenen ?En güzel güvercin? yarışmasında yaklaşık 2 bin güvercin görücüye çıktı. Burada dereceye giren güvercinlerin sahiplerine plaket verilirken, güvercinler 2 lira ile 5 bin lira arasında değişen fiyatlara satışa sunuldu.Ali Nazmi Üstündağ Spor Merkezi?nde düzenlenen ?En güzel güvercin? yarışmasına 82 kişi yaklaşık 2 bin adet güvercin ile katıldı. Çok sayıda güvercin meraklısı ise ile Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan?da spor merkezine gelerek güvercinleri inceledi. Yarışmanın en yaşlısı olan ve 85 yıldır güvercin yetiştirdiğini belirten 90 yaşındaki Ali Koçmar, baba mesleği olan güvercin yetiştiriciliğini kalpten gelen bir sevgi ile yaptığını ve ömrü yettiğince de yapacağını söyledi.

Burada jüri üyeleri, kafeslerdeki kuşları tek tek inceledi ve dereceye giren 10 güvercinin sahibine plaket verdi. Kuşlar ayrıca burada 2 lira ile 5 bin lira arasında değişen fiyatlara satışa çıkartıldı. Çok sayıda kuşu ise satıldı.