Kırıkkaleli Dağcıların Kar Üstünde Mangal Keyfi

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kırıkkale Dağcılık İl Temsilciliği, Yeni Yılın İlk Tırmanışını Bin 552 Rakımlı Beyrek Dağı'na Yaptı.

Kırıkkaleli Dağcıların Kar Üstünde Mangal Keyfi

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kırıkkale Dağcılık İl Temsilciliği, yeni yılın ilk tırmanışını bin 552 rakımlı Beyrek Dağı'na yaptı.

Aralarında bayanların da bulunduğu Dağcılık İl Temsilciliği'ne mensup sporcular, sabahın erken saatlerinde başlattıkları tırmanışı 20 santimetre kar altında yaparak, öğle saatlerinde zirveye ulaştı. Kar üstünde mangal ve termosta çay keyfini de tadan dağcılar, yeni yılda yeni hedefleri kendilerine seçtiklerini söyledi. Dağcıların 1 saatlik yemek molasından sonraki inişleri, akşam saatlerinde son buldu.

Kırıkkale Dağcılık İl Temsilcisi Metin Atun, 2007 yılındaki programlarında bayanlara daha geniş katılım imkanı sağlayacaklarını belirterek, "Bu yıl tırmanışlarımızda bayanlara yer vermek istiyoruz. Bugünkü Beyrek Dağı tırmanışımızda 3 bayan bize eşlik etti. Bu sayımızı her geçen gün artıracağız. Şubat ayı içinde aileli Kartalkaya programı ve Mart ayında dağcılık semineri düşünüyoruz" dedi.

Kırıkkaleli dağcıların tırmanışına katılan Doktor Özlem Çanga, sporun her türlüsünün insan için yararlı olduğunu, ancak ilk kez katıldığı dağcılığı daha çok sevdiğini ve herkese tavsiye ettiğini söyledi. Genç dağcılardan Sonay Kavlak ve Meryem Baloğlu da genç kızları dağcılığa davet etti.

Kırıkkaleli dağcıların Beyrek programına Kubilay Kavlak, Ramazan Kanmaz, Mustafa Özben, Yusuf Yurt, Yusuf Atlı, Fevzi Kandemir, Mehmet Varlıoğlu, M. Ali Kaya, Köksal Baloğlu, Ramazan Çanga ve Hayretin Özden'in katıldığı öğrenildi.

(AT-BÖ-KÇ-OK-S)