Kırıkkale Üniversitesi'nde Bahar Şenlikleri

Kırıkkale Üniversitesi'nde Bahar Şenlikleri

Kırıkkale Üniversitesi'nde Bahar Şenlikleri Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi.

Kırıkkale Üniversitesi'nde Bahar Şenlikleri

Kırıkkale Üniversitesi'nde bahar şenlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kırıkkale ve çevre illerden modifiye otomobilleriyle şenliklere katılan gençlerin İktisat Fakültesi otoparkında yaptığı gösteriler ilgi çekti. İktisat Fakültesi otoparkını kendilerine pist alanı seçen modifiye tutkunu gençler, ilk olarak araçlarını tanıttı. Araçlarındaki yüksek maliyetli ses sistemlerini görücüye çıkaran gençler, araçlarının dış görünümlerine kattıkları birbirinden ilginç eklentilerle de dikkat çekti. Araçlarını gerek motor gerekse dış görünüm olarak modifeye ederek tamamen orijinalinden

ayıran gençler, güzel bir şov gösterisi sundu. Modifiye edilmiş araçlarının motor gücünü pistte sınayan gençler, spin ve patinaj yaparak izleyenlere heyecanlı saatler yaşattı. Drift ve drag yarışlarını aratmayan tarzda yapılan şovlar tüm izleyicilerin beğenisi topladı.

Modifiye şovların yapıldığı piste gelen Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak da aracının motorundaki yaptığı değişiklikleri modifiyeci gençlerle paylaştı. Honda marka aracını modifiye eden Çakmak, pistte bulunan araçların motor gücü ve yapılan modifiyeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Modifiye edilmiş 1990 model BMW 316i aracıyla lastikleri dağılana kadar patinaj yapan modifiye tutkunu genç, yaptığı birbirinden güzel hareketlerle izleyicileri büyüledi. Modifiyenin maliyetli

bir iş olduğunu belirten genç sürücü, yapılan şovların tehlikeli bir boyutunun olduğu söyleyerek, başkaları tarafından denenmemesini istedi.

Şenlikte ayrıca, veteriner fakültesi bahçesindeki basketbol sahasında düzenlenen köpek güzellik yarışmasında, Ankara ve Kırıkkale'den değişik cinsten 17 köpek yarıştırıldı.

(SY-BÖ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA