Kırıkkale: Öğrencilerden Başkan Korkmaz'a Ziyaret

Kırıkkale: Öğrencilerden Başkan Korkmaz'a Ziyaret

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Lise Öğrencilerini Makamında Kabul Etti.

Kırıkkale: Öğrencilerden Başkan Korkmaz'a Ziyaret

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, lise öğrencilerini makamında kabul etti.

Kırıkkale Lisesi 9. sınıf öğrencilerinden Galip Kurnaz, Osman Çil ve Talip Karakaş, Başkan Korkmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Korkmaz, Kırıkkale Belediyesi'nin son yıllarda her alandaki çalışmaları finale doğru götürdüğünü belirterek, "25 yıllık rüyamız gerçekleşti. Samsun Yolu prestij yolumuz oldu. Bu alanda yaptığımız çalışmalarla örnek bulvara kavuştuk. Jandarma Kavşağı'ndan Valilik Konağı'na kadar uzanan 5 kilometrelik yolda gidiş gelişli bulvarı düzenledik. Yolları genişlettik. Orta refüjü ve kenarlarını çevre düzenine tabi tuttuk. Yaptığımız bu çalışmalara ağaçlandırmayı ve çocuk parklarını ekledik. Her şehrin girişinde bulunan ve o kentin kalkınmışlığını gösteren ana bulvarı olduğunu örnek alarak bu çalışmayı tamamladık. Kırıkkale'nin de örnek bir bulvarı oldu" dedi.

Kırıkkale Belediyesi'nin bugüne kadar 268 kilometre asfalt yol yaptığını hatırlatan Başkan Veli Korkmaz, "İnsanımızın gönlüne girmeyi başardık. Projelerin bir bir yapıldığını gören halkımız bize inandı. Şimdi yaptığımız geleceğe yönelik projelerin de bir bir hayata geçirildiğini görünce bize güvendiklerine pişman olmadılar. Kırıkkale'nin merkeze sıkışmış ticari alanını dışarı çekmek için yaptığımız bu çalışmalar, her geçen gün açılışa hazır hale geliyor. Yakında Kırıkkale'de açılışlar zinciri olacak" diye konuştu.

Başkan Korkmaz eğitim ve öğretime de belediye olarak destek verdiklerini; Denizli, Sakarya, Erzurum, Tokat, Antalya ve Çankırı'da yapılan judo, karate, boks, basketbol, satranç ve futbol müsabakalarına katılan kafilelere maddi ve manevi destek verdiklerini, ulaşımda yardımcı olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA