Kırıkkale: Nihat Hatipoğlu 3. Kez Kırıkkale'de

Kırıkkale: Nihat Hatipoğlu 3. Kez Kırıkkale'de

Kırıkkale Müftülüğü'nün Düzenlediği Konferanslar Serisinde Diyanet Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu Sevenleriyle Biraraya Geldi.

Kırıkkale: Nihat Hatipoğlu 3. Kez Kırıkkale'de

Kırıkkale Müftülüğü'nün düzenlediği konferanslar serisinde Diyanet Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu sevenleriyle biraraya geldi.

Kızılkanat Düğün Salonu'nda tertiplenen programa Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz ve Müftü Osman Şarklı ile birlikte alkışlar arasında giren Hatipoğlu, "Hz. Peygamber Sevgisi ve Ahlak" konulu bir konferans verdi. İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra söz alan Kırıkkale Müftüsü Osman Şarklı, üçüncü kez şehre gelen Hatipoğlu'na teşekkür etti. Dini kasidelerinde seslendirildiği bayanlara ve erkeklere ayrı yerlerin ayrıldığı konferansta konuşan Hatipoğlu, Ramazan ayında manevi değerlere saygılı televizyon programların izlenme rekorunu kırdığını belirterek, "Bize bu tür programlar izlenmez diyenleri sizler şaşırttınız. Manevi değerlere saygılı program yapanlar bütün televizyonlarda en çok izlenenler oldu. Bu başarıda en büyük etken Nihat Hoca, Ahmet Hoca veya Mehmet Hoca değil, gerçek olan insanımızın dine olan ilgisidir. Şükürler olsun ki bizleri destekleyerek yalnız bırakmadınız. Sizden istirhamım Ramazan ayından sonrada manevi alışkanlıklarınızdan vazgeçmemenizdir" dedi.

Televizyon programların da son günlerde çocuğa yönelik şiddet içeren haberleri gördüğünden çok etkilendiğini söyleyen Hatipoğlu, "Bir çocuk babasının yaptığı şiddetten dolayı polise başvuruyor. 'Kurtarın beni bu adamın elinden' diyor. Kimi kimden kurtarıyoruz? Böyle baba olur mu? Bir anne-kız çocuğuna neler yaptırmıyor ki? Böyle anneye ben ana diyemiyorum. Bunları görünce insanlığımdan utanıyorum. Diğer taraftan elektronik posta adresime gelen maillere baktığımda kilisenin ve misyonerlerin ağına düşmüş genç kızların feryatları var. Bu gençler bize yalvarıyor. Çıkış yolu arıyorlar. Kurtarın bizi diyorlar. Bizlerde üzerimize düşen görevi yapacağız. Onların elinden tutacağız "dedi.

Hatipoğlu'nun televizyonların magazin ve kadın tartışma programlarını izleyenlere uyarıları oldu. Hatipoğlu, "Magazinde yalan yanlış haberler var. Kim kiminle olmuş, kim kime ne yapmış. Şova dönük ve rezalete giden bu programları sizler izlemeyin. Kadınların tartışmalarının yapıldığı programlarda böyle. Birileri reyting kavgasında, siz onlara malzeme olmayın. Daha güzel işlerle uğraşın. Garibe, gurabaya, yetime, şehit yakınına sahip çıkacak faaliyetlerin içinde olun" diye konuştu.

Programın sonunda kitaplarını ve kasetlerini imzalayan Hatipoğlu sevenlerinin arasında izdihamdan zor anlar yaşadı. Uzun süre kalabalığın arasına da kalan Hatipoğlu, çocukların ezilmemesi için büyükleri uyardı.

Kaynak: İHA