Kırıkkale: Mke İşçisinin Çiçek Merakı

Kırıkkale: Mke İşçisinin Çiçek Merakı

Kırıkkale'de Çiçek Merakı Olan ve Evini Bahçeye Çeviren Bir İşçinin Yetiştirdiği Kuş Çiçeği Kokusuna Sineklerin Yaklaşmadığı Bildirildi.

Kırıkkale: Mke İşçisinin Çiçek Merakı

Kırıkkale'de çiçek merakı olan ve evini bahçeye çeviren bir işçinin yetiştirdiği kuş çiçeği kokusuna sineklerin yaklaşmadığı bildirildi.

Kırıkkale'ye bağlı Bahşılı İlçesi Doğanay mahallesindeki TOKİ evlerinde oturan Mustafa Varışlı (47)'nın çiçek merakı yüzünden evi her gün ziyaretçi akınına uğruyor. Makina Kimya Endüstrisi'nde (MKE) işçi olarak çalışan Mustafa Varışlı, kendisinin çiçek dikmeye karşı bir meraklı olduğunu belirterek, "Bir yakınım uzaktan bana tohum getirdi. Ben de saksıya diktim. Ona her gün ilgi alaka ve sevgi gösterdim. Bu en son gelen tohumdan ilginç şekilli çiçek yetişti. Bunu adı kuş çiçeği diyorlar. Bu çiçeğin kokusuna hiçbir sinek gelmiyor. Ben de çeşitli tohumlardan değişik çiçekler yetiştirme merakı var. Yılan kabağı ve kuş çiçeği bunlardan yenisi. Tarım Müdürlüğü böyle ilginç çiçekler ve bitkiler yetiştirenler arasında bir yarışma yapsa ben kesin dereceye girerim. Benim bu hobiye ilgim gittikçe artıyor. Bunu iyi geliştirip güzel projeler üreteceğim. İleride çiçek seracılığa doğru yol izleyeceğim" dedi.

Varışlı'nın çiçek tohumu merakını bilenler, gördükleri ilginç tohumları da MKE işçisine getiriyor.

Kaynak: İHA