Kırıkkale: Kırıkkale TOKİ Evlerine Büyük İlgi
Haberler » Yerel » Haber

Kırıkkale: Kırıkkale TOKİ Evlerine Büyük İlgi

Kırıkkale'de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tarafından Yaptırılan Toplu Konutların Tamamının Satıldığı Öğrenildi.

Kırıkkale: Kırıkkale TOKİ Evlerine Büyük İlgi

Kırıkkale'de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan toplu konutların tamamının satıldığı öğrenildi.

Alt gelir gurubuna hitap eden Kırıkkale'nin Yahşihan, Bahşılı, Keskin ve Balışeyh İlçeleri'nde, TOKİ'nin yaptığı konutlar hak sahiplerine teslim edildi. Son derece beğeni kazanan konutlara vatandaşın büyük ilgi gösterdiği öğrenilirken, bazı belediyelerin ilave konut için TOKİ ile görüşmelere başladığı öğrenildi. Devletin dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapmakta başarılı olduğunu söyleyen Kırıkkale'nin Balışeyh Belediye Başkanı Cehdi Pehlivanlı, hiç satılmaz denen ilçedeki konutların tamamının 2 ayda satıldığını söyledi. Pehlivanlı, "Devletin TOKİ aracılığı ile yaptırdığı konutlar yöremizde yok satmaktadır. Konuttaki peşinatı yüzde 5'e çekince belediyemizin sınırlarında yapılan 144 adet konut 2 ay gibi kısa bir sürede satılmıştır. Şu anda konutlarda yüzde 50 doluluk mevcuttur. Yapılan talepleri değerlendirerek yeniden TOKİ'ye başvurduk. Önümüzdeki yıl ilave konutlar yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Vatandaşlar ise bu konuda görüşlerini dile getirirken, "TOKİ evleri gerçekten çok güzel yapılıyor. İşçilik ve yer seçimi de iyi. Önceleri bu işin başarılamayacağı endişesiyle çekimsen kalınan evler şimdi ikinci elde yüzde 10 fiyatla el değiştirebiliyor. Devlet konut yapımında başarılı olmuştur" ifadelerini kullandı.