Kırıkkale: Kırıkkale'de Yerel Yönetimler - Haberler
Haberi Paylaş

Kırıkkale: Kırıkkale'de Yerel Yönetimler

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kırıkkale: Kırıkkale'de Yerel Yönetimler

Kırıkkale'nin Aşağı Mahmutlar Beldesi Belediyesi'nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Kırıkkale'nin Aşağı Mahmutlar Beldesi Belediyesi'nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Belediye Başkanı Edip Tahan, göreve geldikleri günden bu yana çalışma temposunu aralıksız artırarak sürdürdüklerini belirterek, "Belediyeler mazeret değil, hizmet üretme yerleridir" dedi.

"Borç devraldım" diyerek enkaz edebiyatı yapmadıklarını belirten Başkan Tahan, yaptığı açıklamada, "Borç devraldık, ama hizmet de yaptık" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu güne kadar 1 trilyonluk borç ödemesi yapılandırdık, ödüyoruz. Bu arada araç parkımızı yeniledik, kepçe, greyder, 2 kamyon, cenaze aracı, traktör, makam aracı, binek araç gibi her türlü ekipmanımızı garajda boş durdurmuyoruz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bize söylediği gibi araçları vatandaşın hizmetinde çalıştırıyoruz."

21 personelle örnek hizmet verdiklerini, beldede içme suyu sorunu kalmadığını, sondaj, motor ve hat yenilemesi yaptıklarını kaydeden Tahan, "İshale hattını belediye personelimiz imkanlarıyla kendimiz çalışarak yaptık. 2.5 km altyapı işini tamamladık. Samsun yolu kenarındaki bulvarı önümüzdeki günlerden yeniden düzenleyeceğiz. Kasabanın görünümünü değiştirecek bir proje yapacağız" dedi.

Bu arada Aşağı Mahmutlar'da yaşayan vatandaşlar, belediyenin çalışmalarından memnun olduklarını belirtti.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title