Kırıkkale'deki Kazada Ölenlerin Adları Belli Oldu

Kırıkkale'deki Kazada Ölenlerin Adları Belli Oldu

Kırıkkale-Kayseri yolunda meydana gelen kazada ölenlerin isimleri belirlendi.

Kırıkkale'deki Kazada Ölenlerin Adları Belli Oldu

Kırıkkale-Kayseri yolunda meydana gelen kazada ölenlerin isimleri belirlendi. Kaza sonrası Ankara-Kayseri yolu uzun süre trafiğe kapatıldı. Kazaya karışan minibüste bulunan kurban etleri de yola saçıldı.

Kaza, Kırıkkale-Keskinyolunda Çankurtaran köyü yakınlarında meydana geldi. Kırıkkale'den Keskin istikametine gitmekte olan, Kırıkkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü sanatçısı Vedat Coke'nin kullandığı 06 ZOJ 79 plakalı otomobile, Kayseri'den İstanbul'a gitmekte olan Mustafa Topçu yönetimindeki 34 AT 0338 plakalı minibüs, sürücüsünün şerit ihlali yapması sonucu orta refüjü aşarak çarptı. Kaza sonrası her iki araç çarpmanın etkisiyle hurda yığınına döndü. Otomobilde bulunan Vedat Coke, Turan Güngör ve Reyhan Karadağ ile minibüste bulunan Perihan Çiğdeman olay yerinde öldü. Minibüste bulunanlardan Emine Topçu ise kaldırıldığı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde kurtarılamadı. Kazada ölen bir kişinin kimliği ise henüz belirlenemedi.

Olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi. Otomobilde sıkışarak feci şekilde can verenler, Kırıkkale Belediyesi İtfaiyesi ile 112 Acil ekiplerince sıkıştıkları araçtan güçlükle çıkarıldı. Kazada ağır yaralanan aynı aileden Abdullah, Rukiye, Mustafa, Firuzan( 56) ve Abdullah Topçu (11) Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tedavi altına alındı.