Kırıkkale'de Sema Töreni Göz Kamaştırdı

Kırıkkale'de Sema Töreni Göz Kamaştırdı

Kırıkkale Belediyesi ve Üniversite Güçlendirme Vakfı işbirliği ile Hz.

Kırıkkale'de Sema Töreni Göz Kamaştırdı

Kırıkkale Belediyesi ve Üniversite Güçlendirme Vakfı işbirliği ile Hz. Mevlana'nın 738. Vuslat yıldönümü nedeniyle düzenlenen Tasavvuf Müziğinden örnekler ve Sema töreni yapıldı.

Kültür Merkezi salonunda düzenlenen geceye Kırıkkale valisi Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, rektör yardımcıları Vakıf Başkanı Kemalettin Çetiner, il müdürleri ve davetliler katıldı.

Düzenlenen törende Kırıkkale Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Başkanı Kemalettin Çetiner, Üniversite ve Güçlendirme Vakfı ile ilgili olarak bilgiler vererek 'Valimizin öneri ve destekleriyle fakir öğrencilere yardım etmek isteyen hayırseverlerle öğrencilerimizi buluşturması sağlanmıştır. Genişleyerek devam etmesi için gereken çaba sarf edilmektedir. Vakıf olarak hedeflerimiz içersinde yap işlet devret modeliyle gelir temin etmek, her kademe de özel okullar yapabilmek, kurslar düzenlemek, vakıf tüzüğünde yazılı olan faaliyetleri yapmaktırö dedi. Çetiner, sözlerini Hz. Mevlana dan bir deyişle son verdi.

Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu ise, gecede Mesnevi sohbet ile birlikte Mevlana ilgili olarak bilgiler vererek 'Hz. Mevlana derki burada sen bizim o dergaha huzura ulaşmaya imkanımız yoktur. Kerem sabitleriyle, işler zor değildir. Olgun vasıflı cömert kişiler dünyadaki bütün işleri kolaylaştırırlar. Onlarla işi sürdürmek zor değildir. İlgide irfanda yükselen insanların toplumda önemli kolay sağlayacak yerleri ve fonksiyonları vardırö diye konuştu.

Dr. Timuçin Çevikoğlu yönetiminde Tasavvuf Musikisi ve Sema gösterileri geç saatlere kadar devam etti. Bu arada geceye katkılarından dolayı Vali Hakan Yusuf Güner, Dr. Çevikoğlyu'na, Belediye Başkanı Veli Korkmaz da Rektör yardımcısı Prof. Dr. Karaismailoğlu'na birer plaket verdiler.