Kırıkkale'de Limon Yetiştirildi

Kırıkkale'de Limon Yetiştirildi

Öz Tarvak Tarım Ürünleri Ticaret, Sıcak İklimlerde Yetişen Limonu Kırıkkale'de Ev ve Sera Ortamında Yetiştirmeyi Başardı.

Kırıkkale'de Limon Yetiştirildi
10.01.2008 20:58 | Son Güncelleme: 10.01.2008 20:58

Öz Tarvak Tarım Ürünleri Ticaret, sıcak iklimlerde yetişen limonu Kırıkkale'de ev ve sera ortamında yetiştirmeyi başardı.

Kendi imkanları ile işyerlerinde limon yetiştiren Öz Tarvak Tarım Ürünleri Ticaret İşletmecisi Suna Açıkbaş, Kırıkkaleliler'in de sera ortamında narenciye ürünlerini yetiştirebileceklerini dile getirdi. Açıkbaş, "Şehrimizde meyve yetiştiriciliğine fazla bir talep yok. Çevre illerimizden Kırşehir ve Yozgat illerinde meyve yetiştiriciliğine verilen önem daha büyük. Bizim işletmemizde kendi imkanlarımızla yetiştirdiğimiz limonlar vatandaşlarımızın büyük ilgisini çekiyor. İlimizin koşullarına uygun meyveleri

de getiriyoruz ancak halkımızın meyve yetiştiriciliğine ilgisi fazla olmadığı için zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Aslında sera ortamında Kırıkkale'de birçok meyve yetiştirilebilir. Bunun ilk örneğini biz yetiştirdiğimiz limonlar ile göstermiş olduk" dedi.

(OK-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title