Kırıkkale'de Kişisel Gelişim Semineri Verildi

Kırıkkale'de Kişisel Gelişim Semineri Verildi

Kırıkkale'de Eğitimde Kalitenin Artırılması Amacıyla Yürütülen Çalışmalar Çerçevesinde, Öğretmen ve Öğrenci Velilerine Yönelik Kişisel Gelişim Semineri Verildi.

Kırıkkale'de Kişisel Gelişim Semineri Verildi

Kırıkkale'de eğitimde kalitenin artırılması amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde, öğretmen ve öğrenci velilerine yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Kültür Merkezi Salonu'nda özel bir dershane tarafından organize edilen seminerde Kişisel Gelişim Uzmanı Ziya Baran, katılımcılara bilgiler verdi. Çocukların yalnız sayısal başarıları için değil, topluma yararlı birey olmaları için de çalışmak gerektiğini anlatan Baran, çocukların ilk örnek aldıkları kişilerin anne ve babaları olduğunu söyledi. Baran, "Çocuklarımıza karşı olumsuz sözcükler kullanmamalıyız. Çünkü bu söylemler bilinçaltına yerleşiyor. Zamanla onların hayata dair cesaretlerini ve başarı

isteklerini kırıyor" dedi.

Seminerlerin tüm öğretmenleri kapsayacağını ifade eden Baran, ilerleyen günlerde yapılacak seminerlerin sonunda tüm öğretmenlerin kişisel gelişim, hafıza teknikleri ve hızlı okuma metotlarını öğreneceğini söyledi.

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Zengin ve şube müdürleri de katıldı.

(OK-Y)

Kaynak: İHA