Kırıkkale'de Kerbela Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

Kırıkkale'de Kerbela Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

Kırıkkale Bab-ı Ali Vakfı'nın Düzenlediği Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (Sav) Torunu Hazreti Hüseyin ve 72 Arkadaşının Kerbela'da Şehit Edilişinin 1367. Yıldönümü Sebebiyle Anma Törenine Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yılda Büyük Katılım Oldu.

Kırıkkale'de Kerbela Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

Kırıkkale Bab-ı Ali Vakfı'nın düzenlediği Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) torunu Hazreti Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1367. yıldönümü sebebiyle anma törenine her yıl olduğu gibi bu yılda büyük katılım oldu.

Kırıkkale'de her yıl geleneksel hale getirilen anma törenine katılanlar gözyaşlarını tutamadı. Dua ve mersiyelerle Kerbela olayının 1367. yıldönümünü ve Hazreti Hüseyin ile şehit olan 72 arkadaşını anmak için Kızılkanat Düğün Salonu'nda çok sayıda vatandaşın katılımıyla anma töreni başladı. Törene Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz ile Başkan Yardımcıları, Çelik İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Kenan Torun ve yönetimi katıldı. Bab-ı Ali Vakfı tarafından gerçekleştirilen anma merasiminde Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlandı. Kerbala faciasını anlatan Kemal Kemahlı, dinleyicileri coşturdu. Vakfın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kerbela'yı anma programında şiir ve makale yarışmasına katılıp dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

(AT-RO-RO-Y)