Kırıkkale'de Dev Türk Bayrağı

Kırıkkale'de Dev Türk Bayrağı

Kırıkkale'de, Bayrak Gazetesi Öncülüğünde Başlatılan ve Yaklaşık 3 Ay Süren Kampanyadan Elde Edilen Gelirle Yaptırılan 96 Metrekarelik Türk Bayrağı, Törenle Göndere Çekildi.

Kırıkkale'de Dev Türk Bayrağı

Kırıkkale'de, Bayrak gazetesi öncülüğünde başlatılan ve yaklaşık 3 ay süren kampanyadan elde edilen gelirle yaptırılan 96 metrekarelik Türk bayrağı, törenle göndere çekildi.

Bayrağın göndere çekilmesi dolayısıyla Yahşihan ilçesindeki Bayrak Tepe'de tören düzenlendi. Yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen törende bayrağın İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilmesi sırasında bazı katılımcıların gözyaşlarını tutamadığı dikkatlerden kaçmazken, Kırıkkale'nin simgelerinden birisi olan Bayrak Tepe mevkii gönülleri bayrak sevgisi ile doldurdu.

Törende bir konuşma yapan Bayrak Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Sadıç ise Türkiye'de ilk defa kampanya ile bayrak yaptırıldığını belirterek, "Başlattıkları kampanya ile 50 bin YTL topladık. Bayrak, direği ile birlikte 65 bin YTL'ye mal oldu. Özel alaşım metalden yapılan bayrak direğinin yüksekliği 54 metre, bayrağın büyüklüğü ise 96 metrekare. Kırıkkale'ye hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

48 ilin geçiş noktasında ve her gün binlerce aracın geçtiği bir güzergah da bulunan Türk bayrağının Kırıkkale halkına hediye edildiğini kaydeden Sağdıç, "Bundan sonra burası için Şehitlik Anıtı yapılması gibi projelerimiz var. İnşallah onlarda da muvaffak oluruz. Bu mutlu ve gururlu günde burada olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yahşihan Kaymakamı Ünal Coşkun ise Türk milletinin en önemli ortak değerlerinden birisi olan bayrağın Yahşihan'a, Kırıkkale'ye ve Türkiye'ye kazandırılmasında emeği geçen Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi başta olmak üzere tüm çalışanlarına ve kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Kırkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, bayrağın Türk milleti için çok kutsal olduğunu hatırlatarak, "Türk milleti var olduğu sürece Türk bayrağı da gönderde daima dalgalanacaktır" dedi.

'Bayrak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin anayasasında hiçbir suretle şekli değiştirilemez denilen, bizim birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi, egemenliğimizi, dünya durdukça, bir karışta olsa altında gölgeleneceğimiz, beraberliğimizi anlatan bağımsızlık sembolümüzdür' diyen Vali Demirer, "Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti şeklinde ifade ettiği bu devlet, kıyamete kadar ve her gün bir adım daha ileriye giderek varlığını muhafaza edecektir. İşte bizler için en büyük

bir güvence olan bu vatanın en büyük sembollerinden birisi olan bayrağımız bizim için çok şey ifade ediyor. Bu ay yıldızlı bayrak bizim düğünlerimizde de cenazelerimizde de, her zaman yanımızda, gönüllerimizde taşıdığımız bir semboldür"diye konuştu.

Konuşmalarının tamamlanmasının ardından bayrağın göndere çekilmesi törenine geçildi. Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer ve eşi, Sağlık eksi Bakanı Osman Durmuş, Yahşihan Kaymakamı Ünal Coşkun ve Bayrak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Sadıç, elektronik düzeneği birlikte çalıştırarak al yıldızlı dev bayrak, İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilerek Kırıkkale semaları ile buluşturuldu.

(SY-BÖ-MEF-Y)

Kaynak: İHA