Kırıkkale'de Cirit Gösterisi

Kırıkkale'de Cirit Gösterisi

Kırıkkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü 2007 Yılı Faaliyet Programında Yer Alan Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası, Büyük İlgi Gördü.

Kırıkkale'de Cirit Gösterisi

Kırıkkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü 2007 yılı faaliyet programında yer alan Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası, büyük ilgi gördü.

Kırıkkale Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen şampiyona, Hal Müdürlüğü ile Halk Ekmek Fabrikası'nın arasındaki arazideki gerçekleştirildi. Müsabakalara Kırıkkale Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, Federasyon As Başkanı Sinan Seçer ve çok sayıda spor sever katıldı.

Kırıkkale'de cirit müsabakalarının düzenlenmesinin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, at üzerinde spor yapmanın son derece zevkli ve bir o kadar da pahalı bir spor branşı olduğunu söyledi.

Ata sporu ciriti Kırıkkale'de görmekten son derece memnun olduğunu belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz ise, üniversite öğrenimini Erzurum'da yaptığı için sık sık cirit müsabakalarını izleme fırsatı bulduğunu hatırlatarak, "Mevsim itibarıyla cirit müsabakaları için uygun bir dönemde bulunmuyoruz. Yağışlar ve buna bağlı olarak oluşan çamur, atların ayağının kaymasına neden oluyor. Müsabakalar 3 gün sürecek ve Kırıkkale halkı cirite doyacak" diye konuştu.

(SY-BÖ-MFS-OK-Y)

Kaynak: İHA