Kırıkkale'de 'Aç ve Açıkta Kimse Kalmasın' Projesi

Kırıkkale'de 'Aç ve Açıkta Kimse Kalmasın' Projesi

Kırıkkale İl Sosyal Hizmetler Müdürü Tahir Aktaş, Özel Yetenekleri Bulunan Vatandaşlara Fırsat Vermek Amacıyla Maddi Destek Sağlayacaklarını Söyledi.

Kırıkkale'de 'Aç ve Açıkta Kimse Kalmasın' Projesi

Kırıkkale İl Sosyal Hizmetler Müdürü Tahir Aktaş, özel yetenekleri bulunan vatandaşlara fırsat vermek amacıyla maddi destek sağlayacaklarını söyledi.

Kırıkkale Valiliği tarafından başlatılan 'Aç ve Açıkta Kimse Kalmasın' projesi kapsamında yetenekli vatandaşlara kredi verileceğini belirten Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tahir Aktaş, sanatlarını icra etmeye çalışan ancak ekonomik yönden zayıf olan vatandaşların merkeze başvurarak kendilerine ekonomik olarak yardım edeceklerini bildirdi. Proje için valilikten kaynak ayrıldığını belirten Toplum Merkezi Müdürü Mahmut Dalgalı, merkeze başvuran dar gelirli sanatseverlere valilik kanalıyla kredi verildiğini, bu kredinin daha sonra katılımcılardan faizsiz olarak küçük taksitler halinde alınacağını kaydetti.

Vatandaşları becerileri doğrultusunda yönlendirdiklerini belirten Dalgalı, projenin ilk adımının Ressam Mehmet Ceylan ile atıldığını dile getirdi. Ressam Mehmet Ceylan ile proje de ilk adım atılırken, merkez tarafından Ceylan'a bin YTL kredi temin edildi. Krediyle resim malzemesi alınırken, Toplum Merkezi Müdürü Dalgalı, projeyle balık vermeyi değil balık tutmayı öğretmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi mezunu olan Mehmet Ceylan, "Toplum Merkezi Müdürü'ne çok teşekkür ediyorum. Bana elinden gelen desteği verdi" dedi.

(AT-BÖ-RO-RO-Y)