Kırıkkale: Berberde İlahi Söyleyen Çıkar Müşteri Çekiyor

Kırıkkale: Berberde İlahi Söyleyen Çıkar Müşteri Çekiyor

Kırıkkale'de Bir Kuaförde Çıraklık Yapan Sefa Pamuk İsimli Çocuk, İlahi Söyleyerek Müşteri Çekiyor.

Kırıkkale: Berberde İlahi Söyleyen Çıkar Müşteri Çekiyor

Kırıkkale'de bir kuaförde çıraklık yapan Sefa Pamuk isimli çocuk, ilahi söyleyerek müşteri çekiyor.

Cumhuriyet Caddesi'nde Asil erkek kuaföründe ramazan ayı dolayısıyla güzel sesini konuşturan Sefa Pamuk, okuluna devam ettiğini, okuldan kalan süre içinde de berberde çıraklık yaptığını söyledi. Sefa Pamuk, "Mübarek ramazan ayında sesim güzel olduğu için ilahi okuyorum. Sesimi duyanlar önceleri beni dinlemek için ilahi söyletiyorlardı. Şimdi ise berbere gelip tıraş oluyorlar. İlahi dinlemek için gelenler sayesinde işyerinin müşterisi de arttı. Ben de kalabalık olunca daha güzel ilahi okuyorum" dedi.

İşletme sahibi Ömer Akkaya, çırağının sesinin güzel olduğunu önceleri bilmediğini, daha sonra öğrendiğini belirterek, "Sefa bizim iki yıldır çıraklığımızı yapıyor. Sesinin güzel olduğunu bilmiyordum. Hele ilahi okuyunca bende şaşırdım. Şimdi müşterilerin isteğine göre ilahi bile okuyor. Bende müşterim arttığı için mutlu oluyorum. Bu arada bana da kazandırdığı için haftalığını artırdım" diye konuştu.

Kuaför salonunun müşterilerinden iş adamı Ali Atlı, "Sefa'nın sesini çok beğeniyorum. Ramazan ayında olmasak bile gelip onun söylediği ilahileri dinliyorum" şeklinde konuştu.