Kırıkkale Belediyesi, Başarılı Güreşçileri Ödüllendirdi

Kırıkkale Belediyesi, Ocak Ayı Başında Kayseri'de Yapılan Serbest Güreş Müsabakaları Türkiye Birinciliği'nde Dereceye Giren Kırıkkaleleli Sporcuları Ödüllendirdi.

Kırıkkale Belediyesi, Başarılı Güreşçileri Ödüllendirdi

Kırıkkale Belediyesi, Ocak ayı başında Kayseri'de yapılan Serbest Güreş müsabakaları Türkiye Birinciliği'nde dereceye giren Kırıkkaleleli sporcuları ödüllendirdi.

Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Danış tarafından küçük altınla ödüllendirilen güreşçiler, kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Danış, yaptığı açıklamada, "En büyük başarı, İsmail Helva hocamızındır. Onun büyük çabalarıyla sporcularımız başarılı oldu. Hocamızı ve sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz" dedi. 46 ilden 122 güreşçinin yer aldığı müsabakalara Kırıkkale'den 3 güreşçinin katıldığını söyleyen Antrenör İsmail Helvacı ise, 3 sporcusunun da dereceye girdiğini ifade etti. Kulüpleşmek istediklerini de kaydeden Helvacı, "Sporcularımız belirli bir yerimiz olmadığı için bireysel olarak çalışıyor. Belediyeden yer istiyoruz" diye konuştu.

Müsabakalarda Mustafa Güleşen (46 kilo) ve Ramazan Kılıçcı (50 kilo) Türkiye 3.'sü, Yunus Köksal (96 kilo) Türkiye 5.'si, Kırıkkale ekibi de takım halinde Türkiye 6.'sı olmuştu.

(AT-BÖ-KÇ-OK-S)