Kırgızistan Haberleri

Kırgızistan haber, Kırgızistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırgızistan - 10.03.2021
Kırgızistan - 10.03.2021
Son dakika haberleri... Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kazakbayev: "Kırgızistan ile Türkiye dili bir dini bir iki kardeş ülkedir.İki ülke arasında herhangi siyasi sorun yoktur"
Son dakika haberine göre Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kazakbayev: "Kırgızistan ile Türkiye dili bir dini bir iki kardeş ülkedir.
Kırgızistan - 09.03.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 10 Mart 2021
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Başbakan Ulukbek Maripov tarafından kabul edilecek, mevkidaşı Ruslan Kazakbayev'le baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde Antalya Diplomasi Forumu etkinliğinde hitapta bulunacak.
Kırgızistan - 09.03.2021
HAK'ın ticaret alanında sunduğu proje İSEDAK Proje Finansmanı Final Listesi'ne girdi
HAK'tan yapılan açıklamaya göre, projeyle Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Nijerya'da OIC/SMIIC standartları temelinde helal kalite altyapısına yönelik insan kaynağı geliştirilmesi amaçlanıyor.
Kırgızistan - 08.03.2021
8 Mart Dünya Kadınlar Günü internette yapılan konserle kutlandı
Proje direktörlüğünü Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı klarnet sınıfı öğretim görevlisi ve koro şefi Ilgar Eyyubov'un yaptığı konsere, Azerbaycan, Rusya, Türkiye, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri ve Litvanya'dan müzisyenler katıldı.
Kırgızistan - 04.03.2021
Bakan Çavuşoğlu, Türkmenistan, Özbekistan ve Kırgız Cumhuriyeti'ne gidecek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Bakanımızın, ziyaretleri çerçevesinde, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyayev, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Japarov, Kırgız Cumhuriyeti Başbakanı Ulukbek Maripov ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı ve Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Serdar Umurzakov ile görüşmesi, Türkiye-Özbekistan Ortak Stratejik Planlama Grubu ikinci ve Türkiye-Kırgızistan Ortak Stratejik Planlama Grubu beşinci toplantılarının düzenlenmesi, ayrıca Semerkant Başkonsolosluğumuzun resmi açılışının gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Kırgızistan - 04.03.2021
Son dakika haberi! Kırgızistan'da "5 Mart Milli Ak Kalpak Günü" geçit töreninde geleneksel kıyafetler tanıtıldı
Son dakika haberi... Kırgızistan'da "5 Mart Milli Ak Kalpak Günü" dolayısıyla düzenlenen geçit töreninde geleneksel kıyafetlerin tanıtımı yapıldı.
Kırgızistan - 03.03.2021
Kırgızistan'da Devlet Bayrak Günü kutlandı
Kırgızistan'da 3 Mart Devlet Bayrak Günü dolayısıyla ülke genelinde resmi törenler düzenlendi.
Kırgızistan - 02.03.2021
Kırgızistan'da yeni anayasa değişikliği teklifi Meclis komitesinde kabul edildi
Kırgızistan'da yeniden devlet başkanlığı yönetim sistemine geçişi öngören anayasa değişikliği teklifinin, meclisin Anayasal Mevzuatı, Devlet Yapısı, Yargı ve Hukuk Konuları Komitesinde kabul edildiği bildirildi.
Kırgızistan - 26.02.2021
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptı.
Kırgızistan - 26.02.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğum günü telefonları-2
Gelen son dakika haberine göre Harun UYANIK / İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - 26.02.2021
Dünya liderleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğum gününü kutladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı ve Elbaşı Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Bosna-Hersek Halklar Meclisi Başkan Yardımcısı ve Demokratik Eylem Partisi Lideri Bakir İzzetbegoviç ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - 26.02.2021
Kırgızistan'a Rus yapımı S-300 füze sistemleri ve silahlı insansız hava araçları ulaştırılacak
Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü Galina Bayterek, yakın zamanda Rusya'dan S-300 füze sistemleri ve silahlı insansız hava araçların ulaştırılacağını bildirdi.
Kırgızistan - 26.02.2021
TÜRKSOY, Türk Cumhuriyetleri'nin bağımsızlığının 30. yıl dönümünü özel konserle kutladı
Açıklamada, konsere Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan, Tataristan (Rusya), Başkurdistan (Rusya) ve Moldova Gagavuz Yeri'nden 250'den fazla sanatçının katıldığı bildirildi.
Kırgızistan - 24.02.2021
Son dakika: Türk Konseyi Enerji Bakanları, enerji alanında iş birliğini artırma kararı aldı
Toplantıya Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Kazakistan Enerji Bakanı Nurlan Nogayev, Kırgızistan Enerji ve Sanayi Bakan Yardımcısı Veronika İsayeva, Özbekistan Enerji Bakanlığı Müşaviri Aziz Alimuhammedov, Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı Enerji ve İklim konularından Sorumlu Sefiri Dora Zombori katıldı.
Kırgızistan - 24.02.2021
Son dakika: Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Türk dünyası ancak birlik olursa dirliğe kavuşur"
Orta Asya'daki genç nüfusun eğitim seviyesinin yükseltilmesine de Türkiye'nin burs olanaklarıyla destek verdiğini anlatan Kıran, şunları kaydetti: "İlk olarak kardeş Türk devletlerine yönelik başlatılan Türkiye Burslarıyla 1992'den bu yana Azerbaycan'dan 21 bin, Kazakistan'dan 5 bin 350, Kırgızistan'dan 4 bin 500, Özbekistan'dan 2 bin 400, Türkmenistan'dan 5 bin öğrenciye burs tahsis ettik.
Kırgızistan - 23.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kırgızistan'da Kovid-19'a karşı geliştirilen Rus aşısı Sputnik V'nin ülkede kullanımının onaylandığı bildirildi.
Kırgızistan - 23.02.2021
Kırgızistan'da Rus aşısı Sputnik V tescil edildi
Kırgızistan'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Rus aşısı Sputnik V'nin ülkede kullanımının onaylandığı bildirildi.
Kırgızistan - 23.02.2021
Türk Konseyi enerji için toplanacak
Öte yandan, Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kazakistan Enerji Bakanı Nurlan Nogayev, Kırgızistan Enerji ve Endüstri Bakanı Kubanıçbek Turdubayev, Özbekistan Enerji Bakanı Alişir Sultanov ve Macaristan İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı Enerji Politikasından Sorumlu Devlet Bakanı Attila Steiner de toplantıda konuşma yapacak.
Kırgızistan - 19.02.2021
ÖSYM, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili soruları yanıtladı
Başvuruların yapılacağı tarihler arasında eğitim, tedavi ve benzeri nedenlerle yurt dışında bulunduğu için (KKTC ve Kırgızistan-Bişkek hariç) başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayan adaylar, başvurularını 2021-YKS Kılavuzu'nda açıklandığı şekilde yapabilecek.
Kırgızistan - 19.02.2021
İhracatı artıran TİM ve THY iş birliğinin kapsamı genişletildi
Kampanya ihracatı artırdı Açıklamada verilen bilgilere göre, TİM-THY iş birliğiyle beraber, Turkish Cargo; ABD, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Çin, Hindistan, Hong Kong, İsveç, Katar, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Mısır, Norveç, Pakistan, Sri Lanka, Tunus, Tayland, Ürdün ve Vietnam'daki 28 destinasyona, Türk ihraç ürünlerinin hava kargo ile taşınmasında, yüzde 30'a varan indirim uyguluyor.
Kırgızistan - 18.02.2021
Rusya'nın SWIFT alternatifine katılan ülkeler artıyor
SPFS'ye erişim sürecini kolaylaştırmak için çeşitli adımlar attıklarına işaret eden Skorobogatova, "Şimdiden Almanya, İsviçre, Belarus, İsviçre, Ermenistan, Kazakistan ve Kırgızistan'dan 23 yabancı katılımcı sisteme bağlı durumda.
Kırgızistan - 18.02.2021
Son dakika haberleri! Türk Dünyası Meteoroloji Forumu yarın gerçekleştirilecek
Yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilecek foruma, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan meteoroloji genel müdürleri, meteorolojiden sorumlu bakanlar, Dünya Meteoroloji Örgütü Başkanı Gerhard Adrian ve söz konusu ülkelerde bulunan Türkiye Cumhuriyeti büyükelçileri katılacak.
Kırgızistan - 17.02.2021
Türkiye yenilikçi teknoloji ve inovasyonla uzaya gidiyor
Uzaya fırlatılma ve geri dönme aşamasında roketler yaşam alanları için tehlike arz ettiğinden, denize kıyısı olan alanlarda ya da deniz ortası bir platformda uzay liman işletmeleri kurmak önem kazanmıştır. Yine diğer uluslararası ortaklarla birlikte, dünyadaki mevcut fırlatma bölgelerinde böyle bir işletmede pay sahibi olmak, açıklanan hedefler dahilindeki öncelikli stratejilerden biri. Ekvatora yakın Afrika ülkeleri bu alanda işbirliği bazında öne çıkan bölge ve ülkelerdir. Türk Keneşi'nin uzay alanında işbirliği yapabileceğimiz (Rusya için de uzay alanında önem taşıyan) üyelerinden Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü ve Kırgızistan'daki Manas Uzay Üssü özellikle öne çıkan yerler.
Kırgızistan - 16.02.2021
Özbekistan'da yakalanan FETÖ'cü dosyasından detaylar...
TERÖR ÖRGÜTÜNE ANTİ TANK FÜZESİ FETÖ'DEN Irak ve Suriye'deki terör örgütü YPG/PYD-PKK'lıların,  FETÖ'cü Gürbüz Sevilay'dan, örgüte anti tank füzeleri, anti-drone, radar sistemi ve termal üniforma gibi mühimmat ve teçhizat sağlamasını istediği öğrenildi. FETÖ talimatıyla terör örgütü PKK'ya askeri teçhizat temin etmeye başladığı belirlenen  Gürbüz Sevilay'ın, Ukrayna'ya gidip-geldiği tespit edildi. Gürbüz Sevilay'ın ortağı olduğu şirketler üzerinden savunma sanayi sektöründe faaliyet gösterdiği, örgütün mahrem imamlarına şirketinde "danışman" olarak görev verdiği, FETÖ'ye Özbekistan'dan maddi yardımda bulunduğu, devlet kurumlarına sızan örgüt mensuplarının desteğiyle yurt dışında usulsüz ihaleler aldığı, bu yolla maddi kazanç sağlayarak Kırgızistan ve Ukrayna'da şirketler açtığı belirlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kırgızistan Haberleri | Kırgızistan Haber - Haberler - Sayfa 9 - Kırgızistan haberleri, son dakika kırgızistan haber ve gelişmeleri burada. Çavuloğlu : Dünyanın ekonomik güç merkezi , Asya.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.06.2021 15:16:30. #1.13#

title