Kırgızistan Haberleri

Kırgızistan haber, Kırgızistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırgızistan - 01.05.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tacik ve Kırgız mevkidaşlarıyla telefonda ayrı ayrı görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kırgızistan - 01.05.2021
Son dakika haberleri... Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'a insani yardımda bulunmaya hazır olduklarını söyledi
Son dakika haberine göre NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgız-Tacik sınırındaki silahlı çatışma sonrası Kırgızistan'a insani yardım göndermeye hazır olduklarını bildirdi.
Kırgızistan - 01.05.2021
Son dakika... Kırgızistan, sınırın Tacikistan tarafında askeri hareketlilik olduğunu öne sürdü
Son dakika haberler: Kırgızistan yönetimi, Kırgızistan-Tacikistan sınırının Tacikistan tarafında askeri araç hareketliliği olduğunu iddia etti.
Kırgızistan - 01.05.2021
Kırgızistan'da iki gün sürecek yas ilan edildi
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kırgızistan-Tacikistan sınırında 29 Nisan'da yaşanan çatışmada ölenlerin anısına bugünden itibaren iki günlük ulusal yas ilan etti.
Kırgızistan - 01.05.2021
30 Nisan 2021 Haberleri
30 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Kırgızistan - 30.04.2021
Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev'den gerginlik yaşayan Kırgızistan ve Tacikistan'a çağrı Açıklaması
Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Kırgızistan-Tacikistan sınırında yaşanan gerginliklerin diplomatik müzakereler ve dostane istişareler yoluyla çözülmesi gerektiğini belirterek, durumun istikrara kavuşması için taraflara önlem alma çağrısında bulundu.
Kırgızistan - 30.04.2021
Kırgızistan-Tacikistan sınırındaki çatışmada ölü sayısı 13'e, yaralı sayısı 134'e yükseldi
Kırgızistan-Tacikistan sınırındaki su dağıtım şebekesini kontrol etme nedeniyle dün meydana gelen silahlı çatışmada Kırgız tarafında ölü sayısı 13'e, yaralı sayısı 134'e yükseldi.
Kırgızistan - 30.04.2021
29 Nisan 2021 Haberleri
29 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Kırgızistan - 29.04.2021
Son dakika haber... Kazakistan'dan, Kırgızistan ve Tacikistan sınırındaki çatışmaya son verilmesi kararına destek
Son dakika haberleri... NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan ile Tacikistan sınırında yaşanan silahlı çatışmanın sona erdirilmesine ilişkin sağlanan anlaşmayı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
Kırgızistan - 29.04.2021
Kırgızistan-Tacikistan sınırdaki çatışmada 6 kişi yaşamını yitirdi, 115 kişi yaralandı
Kırgızistan-Tacikistan sınırında bulunan su dağıtım şebekesini kontrol etme nedeniyle yaşanan silahlı çatışmada her iki taraftan toplam 6 kişinin yaşamını yitirdiği ve 115 kişinin yaralandığı duyuruldu.
Kırgızistan - 29.04.2021
Kırgızistan ve Tacikistan sınırında ateşkes ilan edildi
Kırgızistan ile Tacikistan, sınırda çıkan çatışmaların ardından yerel saatle 20.00'den itibaren ateşkes uygulanması ve askerlerin sınırdan geri çekilmesi konusunda anlaştı.
Kırgızistan - 29.04.2021
Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki gerginliğin sona erdirilmesi için uzlaşma sağlandı
Kırgızistan ile Tacikistan, sınır bölgesinde yaşanan silahlı çatışmanın sona erdirilmesi için uzlaşma sağladı.
Kırgızistan - 29.04.2021
Özbekistan, Tacikistan ve Kırgızistan'ı sınırda hattında yaşanan gerginlik nedeniyle müzakereye çağırdı
Özbekistan, Kırgızistan ile Tacikistan'ı, iki ülke vatandaşları arasında yaşanan silahlı kavga üzerine sınır hattındaki sorunu müzakere yoluyla çözmeye çağırdı.
Kırgızistan - 29.04.2021
YEE'nin 18 ülkeden öğrencileri kendi ülkelerindeki ramazan geleneklerini anlattı
Kahire ve Rabat YEE tarafından düzenlenen çevrim içi etkinliğe Mısır, Fas, Afganistan, Pakistan, İran, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Katar, Filistin, Kosova, Bosna Hersek, Fransa, Tunus, Cezayir, Malezya ve Lübnan'dan öğrenciler katıldı.
Kırgızistan - 28.04.2021
Türk Dünyası'nda Ramazan paneli
Türk topluluklarındaki benzer, ortak ve farklı uygulamaların tespiti açısından büyük önem arz eden panele, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haci Ömer Özden, Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suphi Saatçi, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Polat ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Yükselen Peler konuşmacı olarak katıldı. Panelde Türkiye, Kerkük, Kırgızistan ve Kıbrıs'ta Ramazan etkinlikleri fotoğraf, video ve çeşitli görsel materyaller eşliğinde anlatıldı.
Kırgızistan - 28.04.2021
Türkiye-Kırgızistan dış ticaret hacminin 1 milyar dolar olması hedefleniyor
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Başkanı ve Mıstaçoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu, Türkiye ile Kırgızistan arasında yıllık dış ticaret hacminin 1 milyar dolar olmasını hedeflediklerini bildirdi.
Kırgızistan - 27.04.2021
Özbekistan, ilk çeyrekte 133,8 milyon dolarlık meyve-sebze ihraç etti
Özbekistan'ın en çok meyve-sebze ihraç ettiği ülkeler arasında Kazakistan yüzde 19,8 payla ilk sırada yer aldı. Bu ülkeyi, yüzde 19,3 payla Rusya, yüzde 15,1 payla Çin, yüzde 9,6 payla Pakistan, yüzde 8,3 payla Kırgızistan, yüzde 6,1 payla Afganistan, yüzde 2,5'er payla Azerbaycan ve Türkmenistan, yüzde 2,3 payla Türkiye izledi.
Kırgızistan - 27.04.2021
ATO'nun ısrarları neticesinde Ankara'dan yurtdışına 22 dış hat seferi gerçekleşecek
Ankara'nın ihracatını, müteahhitlik hizmet gelirlerini artırmak ve sağlık ve kongre turizminde gelişmesini sağlamak için direkt uçuşların önemli olduğunu kaydeden Baran, Azerbaycan'ın ardından Kazakistan'da Almatı'ya, Türkmenistan'da Aşkabat'a, Kırgızistan'da Bişkek'e, Özbekistan'da Taşkent'e ve bazı Ortadoğu ülkelerine direkt uçuş konulmasını istedi.
Kırgızistan - 23.04.2021
Kırgızistan'da 16. Bişkek Uluslararası Caz Festivali başladı
Kırgızistan'da 2006'dan bu yana aralıksız düzenlenen ve nitelikli katılımcılarla saygın müzik etkinliklerinden biri haline gelen "Bişkek Uluslararası Caz Festivali" başladı.
Kırgızistan - 23.04.2021
Blinken, Kazak, Kırgız, Tacik, Türkmen ve Özbek mevkidaşlarıyla görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan dışişleri bakanları ile çevrimiçi ortak bir görüşme gerçekleştirdi ve ABD ile bu ülkeler arasındaki iş birliği alanlarını değerlendirdi.
Kırgızistan - 23.04.2021
'Temiz Sokaklar' isimli fuhuş operasyonu: 8 gözaltı
Ayrıca fuhuş yapmaları için aracılık yapılan ve yer temin edildiği tespit edilen 2 Azerbaycan, 2 Özbekistan ve 1 Kırgızistan uyruklu olmak üzere toplam 5 yabancı kadın sınır dışı işlemleri için geri gönderme merkezine teslim edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kırgızistan Haberleri | Kırgızistan Haber - Haberler - Sayfa 4 - Kırgızistan haberleri, son dakika kırgızistan haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop, TÜRKPA Genel Sekreteri Mamayusupov'u kabul etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.06.2021 18:19:44. #1.13#

title