Kırcami'ye İmar Sözü

Kırcami'ye İmar Sözü

Antalya Kırcami Bölgesi'nin Yaklaşık 35 Yıldır Çözülemeyen İmar Sorunu Sona Eriyor.

Kırcami'ye İmar Sözü

Antalya Kırcami Bölgesi'nin yaklaşık 35 yıldır çözülemeyen imar sorunu sona eriyor.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile birlikte bölge sakinleriyle mahalle toplantısı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sorunu çözeceğine dair söz verdi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İl Başkanı Hüseyin Samani, Merkez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Muratpaşa Belde Başkanı Niyazi Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve parti yöneticileriyle birlikte Kırcami Bölgesi sakinleriyle toplantı yaptı. Toplantıya katılan vatandaşlar, bölgenin yıllardır çözülemeyen imar sorununu dile getirdi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Kırcami bölgesini çok iyi tanıdığını ve sorunlarını bildiğini ifade ederek, "Eskiden burası tarımın ve seraların merkeziydi. Ama günümüzde sadece maydonoz ekiliyor. Dolayısıyla bölgede 35 yıldır devam eden imar sorununu da biliyoruz. Bu sorunun çözümü için Büyükşehir Belediyemiz göreve geldikten sonra girişimlerini başlattı. 35 yıllık sorunun çözümünde 3 yılda büyük mesafe kaydedildi. İddia ediyoruz ki; Büyükşehir belediye Başkanımız görev süresinin sonuna kadar

mutlaka bu bölgenin imar sorununu çözmüş olacak. Biz AK Parti kadroları olarak verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirdik. Yerine getiremeyeceğimiz sözü de vermedik. Yıllardır tamamlanamayan Alanya-Antalya Karayolu'nu, kent merkezinde trafiğe çözüm getiren köprülü kavşakları, modern üstgeçitleri, kısa sürede tamamladığımız Antalya Devlet Hastanesi ek binasını ve birçok yatırımı sizler gözlerinizle görüyorsunuz. Sorunları azalmış, daha güçlü ve daha güzel bir Antalya için çalışıyoruz" diye konuştu.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, imar sıkıntısının çözümü ile ilgili son aşamada olduklarını söyledi. Türel, "Daha bugüne kadar sizlere verdiğimiz hiçbir sözü yerine getiremediğimiz olmadı. Onun için sizlerin karşısına yüzümüz ak, gönlümüz pak çıkıyoruz. Buradaki imar sorunu yaklaşık 35 yıldır sürüyor. Bizden önceki yöneticiler sizlerin sorunlarını çözeceklerini söylediler, ancak sorunlarınıza bir sorun da onlar eklediler" dedi.

Kırcami Bölgesi'nin imar sorununun çözülmesinde sona geldiklerin belirten Başkan Türel, "Bizden önce görevde bulunan arkadaşlar, hep sizlerin duygularıyla oynamışlar. Hala da aynı şeyi yapıyorlar. Biz, yapamayacağımız hiçbir şey için söz vermeyiz, sizlerin karşısına da boynumuz bükük çıkmayız. Yalancı pehlivanlara inanmayın. Bunlar kendi gazetelerin de her gün benimle ilgili ahlaksızca, kişilik haklarıma saldırırcasına haberler yapıyorlar. Onlar halkı kolay kandırdıklarını sanıyorlar. Ama biz bunlara

bakmadan yolumuza devam edeceğiz. Kırcami'nin yıllardır çözülemeyen imar meselesinde, artık sona yaklaştık. İçiniz rahat olsun" diye konuştu.

Başkan Türel'in imar sorununun çözümüyle ilgili bölge sakinlerini bilgilendirmesinden sonra konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise şunları söyledi: "Türkiye'nin sorunlarına bir düğümde biz atalım diye değil, sizlerin sorunlarını çözelim diye bu görevlere talip olduk. Bugüne kadar ekonomide, sağlıkta, altyapı da kısacası her alanda yaptığımız işleri de sizler çok iyi biliyorsunuz. Onun için size kendimizi anlatmaya gerek yok. Siz zaten bizi çok iyi tanıyorsunuz. Şimdi Başkan

Türel, size imar sorununuzu çözeceğine dair söz verdi. Biz de devlet olarak kapı gibi arkasındayız. Yasaysa, yasa çıkarırız. Sizin de 22 Temmuz'da bize desteğinizi görmek istiyoruz. Çünkü, başka biri gelirse iktidara, Türel'in elini kolunu bağlar. Sizlerden kendim için, Başbakan için değil, kendiniz için, Türkiye'nin geleceği için bir dönem daha AK Parti'yi iktidara getirmenizi istiyoruz".

(AT-ÖK-Y)