Kırcami Halkından Başkan Akaydın'a Teşekkür

Kırcami Halkından Başkan Akaydın'a Teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın: "(Biz yaptık oldu) mantığıyla hareket etmedik.

Kırcami Halkından Başkan Akaydın'a Teşekkür

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kırcami bölgesinin planlamasıyla ilgili, "(Biz yaptık oldu) mantığıyla hareket etmedik. Planı halkla tartıştık ve danıştık. Sivil toplum kuruluşlarını planlamaya dahil ettik. Geciktirme çabalarına rağmen halkla işbirliğiyle Kırcami'nin 30 yıla yakın süren imar sorununu çözüme kavuşturduk" dedi.

Başkan Akaydın, Kırcami Bölgesi Geliştirme Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ve Kırcami bölgesindeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya CHP İl Başkanı Devrim Kök de katıldı. Dernek üyeleri ve muhtarlar, Kırcami bölgesi planlaması dolayısıyla Başkan Akaydın'a teşekkür etti.

Kırcami Mahalle Muhtarı Enis Gönen, Akaydın'ın göreve geldiğinden bu yana verdiği sözleri yerine getirdiğini kaydetti. Kırcami'de siyaset üstü bir anlayışla hareket edildiğini belirten Gönen, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz. Sayın Başkanım size gönülden teşekkür ediyoruz. Dediklerinizin hepsini yerine getirdiniz. Size inandık. İstediğimiz gibi bir planlama oldu. Çok güzel bir projeye kavuştuk" dedi.

Kırcami Bölgesi Geliştirme Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çiviler de Kırcami planlaması konusunda gösterdiği çabalardan dolayı Başkan Akaydın'a teşekkür edti. Planlamada hassasiyetlerinin yerine getirildiğine değinen Çiviler, planın Kırcami halkını mutlu ettiğini ifade etti. Çiviler, Akaydın'a seçimde başarılar diledi.

"Antalya tarihine geçtiniz"

Zümrütova Mahalle Muhtarı Kemal Ağan, 20 yılı aşkın süredir planlama için çabaladıklarını "Çok güzel bir plan oldu. Antalya tarihine geçtiniz başkanım" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kırcami bölgesinin imara açılması için hem bölge halkı hem de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile işbirliği yaptıklarını anlattı. Tüm sorumlulukları yerine getirdiklerini belirten Akaydın, şöyle konuştu:

"(Biz yaptık oldu) mantığıyla hareket etmedik. Planı halkla tartıştık ve danıştık. Sivil toplum kuruluşlarını planlamaya dahil ettik. Geciktirme çabalarına rağmen halkla işbirliğiyle Kırcami'nin 30 yıla yakın süren imar sorununu çözüme kavuşturduk. Kronikleşmiş hale gelen bir sorunu, halkın beklentileri doğrultusunda çözdüğümüz için mutluyum."

Akaydın, kahvaltının ardından, Sinanoğlu Caddesi esnafını ziyaret etti ve kıraathanede vatandaşların sorunlarını dinledi. - Antalya