Kipa, 179. Marketini Kütahya'da Açıyor

Kipa, 179. Marketini Kütahya'da Açıyor

Kipa, Türkiye'deki 179.marketini Kütahya'da açıyor.

Kipa, 179. Marketini Kütahya'da Açıyor

Kipa, Türkiye'deki 179. marketini Kütahya'da açıyor. Kipa Marmara Bölge Direktörü Murat Etçi, kipa Kütahya marketinin 6 bin 250 metrekare alanıyla Türkiye'deki ilk 20 market arasına girebileceğini söyledi.

Kütahya'ya market açılışı yapacak olan Kipa Bölge Müdürü ve beraberindekiler Kütahya'nın tarihi konakları ile ünlü Germiyan Sokağında bulunan Germiyan Konağında mahalle muhtarları ile iftar yemeğinde buluştu. Muhtarlardan ihtiyaç sahiplerinin bilgilerini alarak erzak paketi dağıtımını gerçekleştireceklerini kaydeden Kipa Marmara Bölge Direktörü Murat Etçi, 10 Ağustos'ta açılışı yapılacak olan Kütahya Mağazası hakkında bilgiler verdi.

Kipa Kütahya'nın 10 Ağustos Cuma günü saat 17.30'da açılışının yapılacağını duyuran Kipa Marmara Bölge Direktörü Murat Etçi, mağaza hakkında şu bilgileri verdi: "Açılışını gerçekleştireceğimiz marketimizde 27 ile 30 bin arasında ürün çeşidi bulundurarak satışı yapılacak. 140 personel marketimiz bünyesinde çalışacak olup, taşeron firmalarının bünyelerindeki personellerle birlikte yaklaşık 350 kişilik istihdam oluşturuyoruz. Marketimiz sabah 09.00 akşam 00.00 saatleri arasında açık olacak olup haftanın 7 günü hizmet verecek.

6 bin 250 metrekare satış alanımız mevcut. Kütahya'da bundan daha büyük bir alana sahip market yok. Taze gıda ürünlerimizin tamamını kipa olarak bünyemizde üretiyoruz. Kütahya'da eksikliğini tespit ettiğimiz taze balık ve taze sebze-meyveyi haftanın 5 günün sevkiyatını yaparak Kütahyalıların hizmetine sunacağız. Hedefimiz, Kütahya'ya yenilik, bol çeşit, taze ürünler ve mükemmel hizmeti sunmak. Saydığım tüm faktörlerle fark oluşturup, Kütahya'da herkesin evinin bir dostu bir arkadaşı olmak istiyoruz. Hani meşhur bir söz vardır; "Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu." Biz de bu anlamda en iyisini hedefleyip yaptık. Bundan sonra perakendecilik anlamında yatırım yapacak kişiler daha iyisini yapabilmeyi göze alarak böyle bir yatırıma girişebilirler. Ama bu da çok zor. Tüm bu saydıklarımın dışında Kütahya'da yeni olarak yaptığımız bir şey daha var. Bizler çevreye ve doğanın korunmasına gerçekten önem veren bir şirketiz. Bu anlamda karbon salınımını azaltmak için uğraşan bir firmayız. Dünyada bulunan tüm marketlerimizdeki karbon salınımını azaltmak istiyoruz. Bu anlamda Türkiye'de bir ilk olarak mağazanın içerisindeki soğutma sisteminde karbon salınımını yüzde 15'lere düşürecek bir teknoloji bulduk ve Kütahya mağazamızda da bunu kullandık. Hedefimiz, gittiğimiz yere hem yeniliği, hem hizmeti, hem keyifli alış-verişi götürmek, bunun yanında da çevre ve doğaya saygılı davranmak."

Gazetecilerin, "kipa marketlerinde Kütahya'ya özgü ürünlerin satılıp satılmayacağı" şeklindeki sorusu üzerine konuşan Marmara Bölge Direktörü Murat Etçi, "Kütahya'dan bir firma ile anlaştık. Firmaya ait kaşar peyniri, dondurma vs. ürünleri reyonlarımızda satışa sunacağız. Eğer bu ürün burada çok tutulur ve kendini ispatlarsa bunu 179 şubemizin tamamına sevkiyatını yaparak satışını gerçekleştireceğiz."

Kütahya'da kurulan bir alışveriş merkezinin içinde yer aldıklarını kaydeden Murat İtici, merkezde 110 mağazanın daha bulunduğunu, bu mağazaların da yaklaşık 70 bin metrekare zemin alana sahip olduğunu söyledi.

Kipa Marmara Bölge Direktörü Murat Etçi, 10 Ağustos Cuma günü saat 17.30'da yapılacak açılışa tüm Kütahyalıları davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Kipa marketlerinin iftar programına çok sayıda mahalle muhtarı, basın mensupları, kipa Marmara Bölge Direktörü Murat Etçi, Kütahya Mağaza Müdürü Ali Rıza Bayramoğlu ve Kipa Reklam Direktörü Burak Sarı katıldı.

08.08.2012 12: 44: 21

TSI

NNNN - KÜTAHYA