Kınalıada Haberleri

Kınalıada haber, Kınalıada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kınalıada - 18.06.2016
İstanbul İl Protokolü İftarı
Erdoğan, bugün Burgazada korvetinin denize indirildiğini ve Kınalıada korvetinin ilk kaynağının yapıldığını hatırlatarak, Kınalıada korvetinin kısa zamanda bitirileceğini ve MİLGEM projesinde 4 geminin tamamlanacağını vurguladı.
Kınalıada - 18.06.2016
Milli Savaş Gemisi Burgazada Denize İndirildi
İstiklal Marşı'nın söylenmesi ve protokol konuşmalarıyla başlayan törende, MİLGEM ile Burgazada ve Kınalıada korvetleri hakkında bilgi verildi.
Kınalıada - 18.06.2016
Burgazada Korveti'nin Denize İndirilmesi Töreni
Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'ndaki, Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 30 yılı aşkın süredir bölücü terör belasıyla başa çıkmaya çalıştığını ifade etti.
Kınalıada - 18.06.2016
Burgazada Korveti'nin Denize İndirilmesi Töreni
Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenen Burgazada Korveti'nin denize indirilmesi ve Kınalıada Korveti'nin ilk kaynak törenine katıldı.
Kınalıada - 18.06.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uçak Gemimizi Yapacağız
İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenen Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak töreni düzenlendi.
Kınalıada - 18.06.2016
Burgazada Korveti'nin Denize İndirilmesi Töreni
Işık, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenen Burgazada Korveti'nin denize indirilmesi ve Kınalıada Korveti'nin ilk kaynak töreninde yaptığı konuşmada, Burgazada'nın denize indirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Kınalıada - 18.06.2016
Başbakan Yıldırım: "Güçlü Ülke, Güçlü Orduyla Mümkün"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenen Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katıldı.
Kınalıada - 18.06.2016
Burgazada Korveti'nin Denize İndirilmesi Töreni
Bostanoğlu, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenen Burgazada Korveti'nin denize indirilmesi ve Kınalıada Korveti'nin ilk kaynak törenindeki konuşmasında, MİLGEM Projesi'nin, milli savunma sanayi için bir lokomotif olduğunu kaydetti.
Kınalıada - 18.06.2016
Burgazada Korveti'nin Denize İndirilmesi Töreni
Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığında düzenlenen Burgazada Korveti'nin denize indirilmesi ve Kınalıada Korveti'nin ilk kaynak törenindeki konuşmasına, bugünün, Deniz Kuvvetleri ve kendisi için bir gurur günü olduğunu söyleyerek başladı.
Kınalıada - 18.06.2016
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenecek Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katılacak.
Kınalıada - 18.06.2016
Gündem / 18 Haziran 2016
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığında düzenlenecek Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katılacak.
Kınalıada - 18.06.2016
Gündem Özeti / 18 Haziran 2016
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığında düzenlenecek Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katılacak.
Kınalıada - 14.06.2016
Türkiye Açık Su Yüzme Şampiyonası Tamamlandı
Kınalıada Su Sporları Kulübü'nden 15 yaşındaki Kaan Oğuzcan ile Pamukkale Üniversitesi'nden 18 yaşındaki Mehmet Kaan Neşiray ise hem 5000 metre hem de 10.
Kınalıada - 11.06.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'nden yapılan açıklamaya göre Adalar'da 11.00-14.00'te, Büyükada Maden Mahallesi Çınar Sokak, Kınalıada Mahallesi Şefik Can, Akasya, Fincancı, Hamamcıoğlu, Sakızlı, Tekinay, Fazıl Ahmet Aykaç, Narçiçeği, Şükrü Gülesin, Külhan, Kılınç Tefrikiye, Ufuk, Şevkiye, İsmail Paşa, Şükrü Gülesin, Sahilhaneler, İskele, Şevkiye, Acıağaç, Alsancak, Mezarlık, Çandarlı, Akgünlük, Korkut, Narçiçeği, Serap, Çınarlıköşk, Bahçeli, Külhan, Kılınç, Manastır, İnci sokakları elektrik alamayacak.
Kınalıada - 21.05.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtı AŞ'nden yapılan açıklamaya göre Adalar'da 10.00-13.00'te Kınalıada Mahallesi Heybetli, Keyif, Kınalı Fırın, Kınalı Çarşı, Kınalıbağ, Köşklü, Sahilhaneler, Sakibey, Balmumcu, Beşiroğlu, Günseli, Çandarlı, Korkut, Narçiçeği, Serap, Manastır sokakları, Ataşehir'de 09.
Kınalıada - 21.04.2016
İdo'dan 23 Nisan'da Büyükada'ya Ek Sefer
Ayrıca İDO'nun hafta sonları ve tatil günleri için geçerli, Kabataş ile tüm adalar arasındaki (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada) tarifeli seferleri de devam ediyor.
Kınalıada - 06.04.2016
Türk Polis Teşkilatı'nın 171. Kuruluş Yıl Dönümü
Etkinlikte daha sonra Urla Limanı gümrük kapısının asayiş ve güvenliğinden sorumlu polis memuru Ali Fehmi efendiye ilişkin bilgi verilerek, Birinci Dünya Savaşı döneminde İngiliz donanmasının Urla Limanı açıklarına gelmesiyle, halkın, düşman askerinin teslim almak istediği tekneleri ateşe verdiği, polis Ali Fehmi Efendi'nin ise düşman askerlerinin açtığı ateşe rağmen yanan Kınalıada vapuruna sandalla ulaştığı, güvertesinde bulunan topu ve mühimmatı kıyıya taşıdığı ve İngilizlere ateş açarak karşı koyduğu kaydedildi.
Kınalıada - 30.03.2016
İDO'nun Bahar Tarifesi 1 Nisan'da Başlayacak
İstanbul civarındaki güzel köşeleri ziyaret edenlerin yanı sıra İstanbul içinde ada ve sahil keyfi yapmak isteyenler için İDO, ilkbahar tarifesiyle birlikte Adalar seferlerini de başlatacak. Yeni dönem tarifesiyle hafta sonu ve tatil günleri için Adalar seferini başlatan İDO'nun deniz otobüsleri, Kabataş ve Bostancı'dan Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'ya seferler gerçekleştirecek.
Kınalıada - 30.03.2016
İdo, İlkbahar Tarifesini Açıkladı
İDO’nun 1 Nisan 2016 Cuma günü başlayacak ve 19 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek İlkbahar tarifesinde, ada ve yarımada seferleri öne çıkıyor. Dış hatlarda Marmara Adası ve Avşa seferlerini başlatarak İstanbulluları ada havasına, Çınarcık ve Esenköy seferleriyle de yarımada tatiline taşıyacak olan İDO, Yenikapı-Bandırma, Bostancı- Kartal-Tuzla- Yalova gibi hatlarında da sefer sayılarını artırıyor. İDO’nun 1 Nisan Cuma günü başlayacak ve 19 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek olan İlkbahar tarifesinde, Çınarcık ve Esenköy’e 10 TL’den, Avşa ve Marmara Adası’na ise 37 TL’den başlayan fiyatlar var. İDO, İlkbahar tarifesi kapsamında, Marmara’nın önemli tatil ve dinlenme mekanlarından Avşa ve Marmara Adası’na deniz otobüsü seferlerini, 15 Nisan Cuma günü itibariyle başlatacak. Özellikle hafta sonu tatillerinin gözdesi olan bu iki adaya, İlkbahar dönemi boyunca, Cuma günleri Bostancı-Yenikapı’dan gidiş ve Pazar günleri ise Avşa ve Marmara Adası’ndan dönüş seferleri gerçekleştirilecek. İDO, Avşa ve Marmara Adası seferleriyle birlikte, Marmara Denizi’ndeki bir diğer iç turizm merkezi olan Çınarcık ve Esenköy bölgesine yeni seferlerine de 15 Nisan Cuma günü başlıyor. İDO bu hattında da 10 TL’den başlayan fiyatlar açıkladı. Yazlıkçılarla birlikte özellikle hafta sonlarını İstanbul civarındaki güzel mekanlarda değerlendirmek isteyenlere hitap eden seferler, Haziran ayına kadar Cuma günleri Bostancı-Yenikapı’dan gidiş, Pazar günleri ise Esenköy ve Çınarcık’tan dönüş şeklinde gerçekleşecek. İDO, İlkbahar tarifesiyle birlikte Adalar seferlerini de başlatıyor. Yeni dönem tarifesiyle hafta sonu ve tatil günleri için Adalar seferini başlatan İDO’nun deniz otobüsleri Kabataş ve Bostancı’dan Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’ya seferler gerçekleştirecek.
Kınalıada - 30.03.2016
Bahar Günleri, İdo'nun Ada ve Yarımada Seferleriyle Canlanıyor
İSTANBULLULARA ADA KEYFİ İstanbul civarındaki güzel köşeleri ziyaret edenlerin yanı sıra İstanbul içinde ada ve sahil keyfi yapmak isteyenler için İDO, İlkbahar Tarifesi'yle birlikte Adalar seferlerini de başlatıyor. Yeni dönem tarifesiyle birlikte hafta sonu ve tatil günleri için Adalar seferini başlatan İDO'nun deniz otobüsleri, Kabataş ve Bostancı'dan Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'ya seferler gerçekleştirecek.
Kınalıada - 15.02.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bakanlığının 2016 yılı bütçe teklifinin, 26 milyar 451 milyon 504 bin lira olarak belirlendiğini bildirdi.
Kınalıada - 31.01.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Adalar'da 10.00 ile 16.00 arasında Büyükada, Maden Mahallesi, Fethi Ahmet Paşa, Yaşar Yokuşu, Sedef Yokuşu, Şair Hüseyin Siret, Orkide, Gonca, Manolya, Zakkum, Papatya, Şehsuvar Menemenlioğlu, Söğüt, Füsun Yokuşu, Heybeliada, Paşa Çıkmazı, Kınalıada sokaklarında elektrik kesintisi uygulanacak.
Kınalıada - 24.01.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Adalar'da 10.00 ile 16.00 arasında, Burgazadası, Levent, Bayraktepe, Burgaz Çayırı, Cennet Yolu, Esentepe, Gezinti, Gönüllü, Gül, Kalpazankaya Yolu, Kaptanlar, Mehtap, Hızır Reis, Yeniyol, Çarşı, Yıldırım, Damla, Köknar, Kınalıada Heybetli, Kınalı Çarşı, Kınalıbağ, Köşklü, Balmumcu, Beşiroğlu, Günseli, Hamamcıoğlu, Çandarlı, Narçiçeği, Serap ve Ardıç sokaklarda elektrik kesintisi yapılacak.
Kınalıada - 24.01.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Adalar'da 10.00-18.00'de Büyükada Maden Mahallesi Çınar, Kınalıada köşklü-Sahilhaneler, Tefrikiye, Şefik Can, Ufuk, İskele, Şevkiye, Acıağaç, Akasya, Alsancak, Fincancı, Hamamcıoğlu, Sakızlı, Tekinay, Çandarlı, İsmail Paşa, Akgünlük, Fazıl Ahmet Aykaç, Korkut, Narçiçeği, Serap, Teşrifiye, Çınarlı Köşk, Şükrü Gülesin, Külhan, Kılınç, Manastır ve İnci sokaklarında elektrik kesintisi uygulanacak.
Kınalıada - 11.01.2016
Açık Su Yüzme Türkiye Şampiyonası Bursa'da Yapıldı
7.5 kilometre mücadelesinde 2000 doğumlu erkeklerde Pamukkale Üniversitesi’nden Kadir Alperen Demirbaş bayanlarda Galatasaray’dan Ekinsu Tezel kürsünün zirvesine çıkarken 1999 doğumlularda erkeklerde Kınalıada Su Sporları’ndan Ahmet Yosmaoğlu bayanlarda da Fenerbahçe’den Nilay Erkal rakiplerini geride bıraktı.
Kınalıada - 22.12.2015
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, 24 Aralık Perşembe günü Kadıköy'de 00.01 ile 07.00 saatleri arasında Hasanpaşa, Eğitim, Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy mahalleleri, 10.00 ile 13.00 arasında Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez, Hızır Bey, Fahrettin Kerim Gökay sokaklar ve 09.00 ile 19.00 arasında Merdivenköy Mahallesi İmam Ramiz ve Özlem sokaklara elektrik verilmeyecek.  Maltepe'de 09.00 ile 18.00 arasında Zümrütevler Mahallesi Hisar, Sinem, Seher, Zübeyde Hanım, Filiz, Yasemin, Candan, Nurhan, Lalezar, Ayberk, Nuran sokaklar, 09.00 ile 12.00 arasında Aydınevler Mahallesi Derya, Amiral Orbay, Sancak sokaklar, 13.00 ile 17.00 arasında İdealtepe Mahallesi Büyük Tur Yolu Sokak'ta elektrik kesintisi uygulanacak.  Kartal'da 13.00 ile 17.00 arasında Cevizli Mahallesi Denizer, Karadeniz, Bulancak, Göle, Diyarbakır, Bilecik, Beyazıt, Kısanta, Ayancık, Sitem ve Karabük sokaklar elektrik alamayacak.  Adalar'da 10.00 ile 16.00 arasında Burgazadası Mahallesi Levent, Cennet Yolu, Esentepe, Gönüllü, Gül, Kalpazankaya Yolu, Kaptanlar, Mehtap, Hızır Reis, Yeniyol, Yıldırım, Damla, Köknar, Kınalıada Heybetli, Kınalı Çarşı, Kınalıbağ, Köşklü, Balmumcu, Beşiroğlu, Günseli, Çandarlı, Narçiçeği, Serap ve Ardıç sokaklarda elektrik kesintisi yapılacak.
Kınalıada - 21.12.2015
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, 23 Aralık Çarşamba günü Şile'de 06.30 ile 16.30 arasında Değirmençayırı Mahallesi Değirmençayırı (Örcünlü), Değirmençayırı, Kumca, Yakayaka ve Ezilli Sokak, Sancaktepe'de 23.00 ile 10.00 arasında Emek Mahallesi Ordu Sokak elektriksiz kalacak.  Kadıköy'de 00.01 ile 07.00 arasında Merdivenköy Mahallesi Nazenin, Sayım, Şair Arşi, Çavuş Kuşu, Üstçeşme, Erenköyyesari Asım Arsoy, Şemsettin Günaltay, Ethem Efendi, Fahrettin Kerim Gökay, Erenköy İstasyon, Tellikavak, Çoban Yıldızı, Sahrayıcedit Batman, Kireçhaneler, Mengi, Atatürk, Cebesoy, Bankacılar, 19 Mayıs İnönü, Esin, Turaboğlu ie Sultan sokakları elektrik alamayacak.  Tuzla'da 09.00 ile 13.00 arasında Tepeören Mahallesi Tepeören Yolu, Dere Boyu, Çağlagül, Tevfik, Gezgin, Medeniyet, Süleymaniye, Kirazlı, Tepeviran, Meydan, Gülsevim, Millet, Ecmel, Derin, Azimli, Berfin, Merkez, Devran, Ülkü sokakları, Adalar'da 10.00 ile 16.00 arasında Kınalıada Mahallesi Köşklü, Sahilhaneler, Tefrikiye, Ufuk, İskele, Şevkiye, Acı Ağaç, Akasya, Alsancak, Fincancı, Sakızlı, Tekinay, Çandarlı, İsmail Paşa, Akgünlük, Fazıl Ahmet Aykaç, Korkut, Nar Çiçeği, Serap, Teşrifiye, Çınarlı Köşk, Şükrü Gülesin, Külhan, Kılınç, Manastır ve İnci sokaklarına elektrik verilemeyecek.
Kınalıada - 18.12.2015
İbb Meclisi'nde İdo İskelesi Tartışması
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), 2011 yılında özelleştirdiği İstanbul Deniz Otobüsleri'ne (İDO) ait Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada İDO İskelesi ile Sirkeci, Harem ve Beşiktaş iskeleleri imar planlarına işlendi.
Kınalıada - 13.12.2015
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, 16 Aralık Çarşamba günü, Adalar'da 10.00 ile 16: 00 saatleri arasında Kınalıada Mahallesi Çarşı, Serap, Alsancak, Sevkiye, Çandırlı, Tekinay sokaklara, Tuzla'da 13.
Kınalıada - 13.12.2015
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Adalar'da 10.00-13.00'te, Burgazada, Çarşı, Yeniyalı, Fidan, Sarmaşık, Kışbahçeleri, Ufuk, sokakları, 10.00-16.00'da, Burgazada Gönüllü, Mehtap, Cennetyolu, Esentep, Yeniyol sokakları, 10.00-16.00'da, Kınalıada, Çarş, Narçiçeği, Günseli, Ardıç ile Kınalıbağ sokakları enerji alamayacak.
Kınalıada - 17.11.2015
Kamp Armen İçin Çalışmalar Başladı
Ulusoy’un elindeki tapunun tamamının bağışladığına ve kamulaştırma sonucu belediyenin tasarrufuna geçen bölüm için çözüm arayışlarının devam ettiğine dikkat çeken Özer, Kamp Armen’in yeniden işlevli hale gelmesini sağlamak için heyet kurulmaya çalışıldığını belirtti. Özer, şunları dile getirdi: “Kamp Armen’i çocuk kampına dönüştürmek üzere heyet kurulması için çalışmalar devam ediyor. Teknik çalışmaları yürütecek bu ekip için HAYCAR mimarlarına önemli bir görev düşüyor. Arkadaşlarımız çalışmalara başladı. Kurulacak ekipte temel ilke şeffaflık olacak ve süreç hakkında toplumumuz sürekli bilgilendirilecek. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Tuzcu kampın yeniden ihyası konusunda son derece olumlu bir tavır sergiliyor. Elbette günün koşullarına uygun olarak Ermeni toplumuna ait diğer çocuk kampımız olan Kınalıada Gasturman Gayan gibi, bu kuruma özel bir yönetim kurulu oluşturulması da gerekiyor.
Kınalıada - 13.11.2015
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ açıklamasına göre, Adalar'da 09.00-13.00 saatleri arasında Kınalıada Mahallesi Sahilhaneler, Akasya ve Narçiçeği Sokağı'nda, Maltepe'de 09.
Kınalıada - 07.11.2015
Konya'da 6 Kişi Mantardan Zehirlendi
Alaylar Mahallesi'nde Kahraman (36), Nursel (38), Resul Emre (10) ve Ahmet Eren Çelik (5), Melek Kınalıada (14) ile Ayşe Köse (59), mantar yedikten bir süre sonra rahatsızlandı.
Kınalıada - 06.11.2015
34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Yarın Açılıyor
Fuarın Büyükada Salonu'nda Sibel Eraslan "Zamanı Kuran Kadınlar", Muammer Yıldız, Metin Celal, Fatih Erdoğan ve Aydın İleri "Okuima Kültürü Paydaşları ile Buluşuyor", Kınalıada Salonu'nda İdris Uluçay, Murat Pay ve Sinan Sertel "Küller ve Kemikler: Ahmet Uluçay Sineması", Ion Barbu ve Tan Oral "Romanya'dan Türkiye'ye Mizah" üzerine konuşacak.
Kınalıada - 03.11.2015
İnkılâp Kitabevi 34. Uluslararası Kitap Fuarı'na Hazır
Aynı gün gerçekleştirilecek bir başka etkinlikte ise usta yazar Yaşar Kemal anılacak. Kınalıada Salonu'nda 18:00-19:15 saatleri arasında düzenlenecek "Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü" panelini Ahmet Bozkurt yönetecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kınalıada Haberleri | Kınalıada Haber - Haberler - Sayfa 9 - Kınalıada haberleri, son dakika kınalıada haber ve gelişmeleri burada. 32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 03:18:26. #1.14#

title