Kınalıada Haberleri

Kınalıada haber, Kınalıada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kınalıada - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (7)
MİLGEM Projesi'nin dördüncü gemisi olan Kınalıada Korveti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle denize indirildi.
Kınalıada - 08.11.2017
Aras Kargo Türkiye'nin Kıyılarını Temizliyor
Aras Kargo açıklamasına göre, şirket, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla çevre dostu ürünler ve doğaya saygılı iş süreçleri geliştirmeye devam ediyor. Toplam 825 şube, 29 transfer merkezi, 4 binden fazla araç ve 12 bin çalışanıyla Türkiye'nin en geniş dağıtım ağına sahip kargo şirketi olarak hizmet veren Aras Kargo, çevreci uygulamalarıyla da birçok şirkete örnek olacak projelere imza atıyor. Aras Kargo, bu vizyon doğrultusunda çalışanlarından oluşturduğu Doğa Dostu Araslar platformu ile Türkiye'nin kıyılarını temizliyor. TURMEPA ile birlikte yürütülen çalışma kapsamında 2016 yılında İstanbul Kınalıada, Samsun Atakent, İzmir Çiğli ve Fethiye kıyılarını temizleyen "Doğa Dostu Araslar", 2017 senesinde de İstanbul Büyükada, Trabzon, Van Gölü ve Bodrum kıyılarını temizledi.
Kınalıada - 14.10.2017
Kadıköy'e Yeni Yüzme Havuzu
Başkan Aykurt Nuhoğlu'nun açılış konuşmasının ardından Fenerbahçe Spor Kulübü yüzme şubesi senkronize yüzme takımı sporcuları su balesi gösterisi yaptı. Su balesi gösterisinin ardından Heybeliada Su Sporları Kulübü, Anabilim Spor Kulübü, Kınalıada Su Sporları Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme A Takımı'nın yüzücüleri yüzme yarışları yaptı.
Kınalıada - 03.10.2017
Şişecam Çalışanları Kıyılardaki Zararlı Atıkları Topladı
Kınalıada'da 22 Şişecam çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, takım çalışmasına yönelik atölye eğitimi verildi.
Kınalıada - 03.10.2017
Şişecam ve TURMEPA İşbirliği
Şişecam Topluluğu, deniz ve kıyı ekosistemi hakkında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen "Kıyı Temizleme Hareketi", 22 Şişecam çalışanın katılımıyla Kınalıada'da gerçekleştirildi.
Kınalıada - 03.10.2017
Deniz Harp Okulu, Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni
Bu toprakların savunulması için çok iyi yetişmiş komutanlarla, teknolojinin son ürünü savunma sistemlerinin bir araya gelmesi gerektiğine işaret eden Canikli, şunları kaydetti: "Bu olmadan da olmaz. Yine son 60-70 yılda, 80 yılda biz bunun acısını çok çektik. Özellikle kendi yerli milli imkanlarla toprakların savunulması için ihtiyacımız olan silah sistemlerini üretemediğimiz, geliştiremediğimiz için Türkiye, uluslararası arenada edilgen, başkasının kurduğu oyunlarda piyon olmaktan öteye geçemedi. Son 15-20 yılda Türkiye bu alanda kendi senaryosunu yazmaya, kendi politikalarını hayata geçirmeye ve oyun kurmaya başladı. Bu da tabii istediğimiz seviyede değil. Onun da farkındayız. Bu yeteneğin, sahip olduğumuz yerli imkanlarla sahip olduğumuz silah sistemleriyle çok yakın ilişkisi ve bağlantısı vardır. Bu güce sahip olduğumuz ölçüde sesimiz gür çıkar, uluslararası arenada. Söyleyecek sözümüz olur. Size karşı kurulan oyunlara karşı çıkma ve kendi oyununuzu sahneleme imkanı ortaya çıkar. Aksi halde, sadece edilgen olursunuz, sadece yönlendirilmek durumunda kalırsınız. O nedenle son yıllarda bu alanda çok önemli gelişmeler yaşandı ve yaşanmaya devam edilecek. Tabii alacak daha çok yolumuz var." Yerli savunma projeleri Yerli savunma projelerinin tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Canikli, "Yerli imkanlarla ürettiğimiz en büyük savaş gemimiz Bayraktar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne temsil edildi. Sancaktar ise en kısa süre içerisinde ordumuzun hizmetine sunulacak. MİLGEM projesi kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. İlk iki gemimiz Heybeliada ve Büyükada görevde. Bu projede üçüncü gemi olan Burgazada'yı geçen sene denize indirdik. Bu gemimiz 2018 yılında Türk Deniz Kuvvetleri için bütün donanımlarıyla birlikte hazır olacak. Milli gururumuz MİLGEM ada sınıfı korvetlerimizin dördüncü gemisi de 2020 yılında ordumuzun hizmetine sunulacak. Biliyorsunuz bu geminin adı da Kınalıada.
Kınalıada - 01.09.2017
Eyüp Teleferiği Miniatürk'e Uzanacak
İstanbul'da 2017-2019 ve 2019 sonrası hizmete alınması planlanan yaklaşık 22,7 kilometre uzunluğundaki teleferik projesi arasında, Sultanbeyli Gölet - Aydos Teleferik Hattı (1.8 kilometre), Beykoz Sultaniye Parkı - Karlıtepe Teleferik Hattı (1.5 kilometre), Eyüp - Pierre Loti - Miniatürk Teleferik Hattı (2 kilometre), Beykoz Çayırı - Hz. Yuşa Tepesi Teleferik Hattı (2.5 kilometre), Miniatürk-Alibeyköy Teleferik Hattı (2.9 kilometre), Büyükçekmece Sahil - Tüyap Teleferik Hattı (2.5 kilometre), Kayışdağı Teleferik Hattı (2.1 kilometre), Kınalıada Teleferik Hattı (0.
Kınalıada - 03.08.2017
Analiz - Türkiye Bölgesel Güvenliği İleri Üslerle İnşa Ediyor
Türk Deniz Kuvvetlerinin 2020'lerdeki stratejik duruşunu takviye eden en değerli platform, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD) TCG Anadolu olacak. Türkiye'nin MİLGEM sınıfı korvet grubunun dördüncü gemisi olan TCG Kınalıada'nın denize indirilme töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk donanmasının yakında bir uçak gemisine de sahip olacağını söyledi.
Kınalıada - 26.07.2017
CHP İstanbul Milletvekili Doğan Açıklaması
Doğan, Kınalıada Platformu Sözcüsü Nurhan Çetinkaya ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'un büyük sorunlarla boğuştuğunu, hızla kimliğini, doğasını ve tarihi dokusunu yitirdiğini savundu.
Kınalıada - 09.07.2017
Uçak Gemisi" Yapımına Yalova Talip
Gülcek, Türkiye'nin bu konuda mesafe katetmesi gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti: "Yan sanayinde markalar oluşması lazım. Bir şekilde yan sanayinin desteklenmesi lazım. Yan sanayi ürünlerimizi de yurt dışına pazarlayabilmemiz lazım. Bu konuda biraz geriyiz. Buna önem vermemiz gerekiyor açıkçası. Çünkü yan sanayi aynı zamanda bizim de reklamımızı yapmış olacak. Bir tek burada kullanmak olarak düşünmeyin bunu, dünyanın her yerine ürünleri sattıkları zaman, Türkiye'nin adı daha fazla duyulmaya başlayacak. Kendi kendine Türkiye gemi sanayisinin reklamını yapmış olacağız. Vücudun organları gibi biri olmazsa zaten diğeri olmaz." Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tuzla'da Kınalıada Korveti (4.
Kınalıada - 03.07.2017
Kınalıada Korveti Denize İndirildi
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, "Deniz Kuvvetleri hiç diz çökmemiştir.
Kınalıada - 03.07.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İdris TİFTİKCİ, İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah biz uçak gemimizi de yapacağız. Bu konuda kararlıyız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan milli imkanlarla yapılan Kınalıada Korveti'nin denize indirilmesi ve İstanbul Fırkateyni'nin inşa başlangıcı için düzenlenen törene katıldı.
Kınalıada - 03.07.2017
Deniz Kuvvetleri Komutanı Bostanoğlu "Deniz Kuvvetleri Hiç Diz Çökmemiştir"
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda, Kınalıada Korvetinin denize indirilmesi ve İstanbul Fırkateyninin ilk kaynak töreninde konuştu.
Kınalıada - 03.07.2017
Dha İstanbul - Deniz Kuvvetleri Komutanı Bostanoğlu: Deniz Kuvvetleri Hiç Diz Çökmemiştir...
Haber : Özgür ALTUNCU / Kamera: İdris TİFTİKCİ, İstanbulDHA Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda, Kınalıada Korvetinin denize indirilmesi ve İstanbul Fırkateyninin ilk kaynak töreninde konuştu.
Kınalıada - 03.07.2017
Kınalıada Korveti Denize İndirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sebebi ne olursa olsun Türkiye'nin savunma sanayisindeki atılımlarını engellemeye yönelik tutumlara müsamaha göstermemiz kesinlikle söz konusu olamaz. Böyle bir tavır içine girenler, karşılarında bizzat bizi bulurlar.
Kınalıada - 03.07.2017
Erdoğan: Böyle Bir Tavır İçine Girenler Karşılarında Bizzat Bizi Bulurlar (1)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sebebi ne olursa olsun, Türkiye'nin savunma sanayindeki atılımlarını önlemeye yönelik atılan adımlara da müsamaha göstermemiz kesinlikle söz konusu olamaz. Böyle bir tavır içine girenler karşılarında bizzat bizi bulurlar" Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İdris TİFTİKÇİ / İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda gerçekleştirilen Kınalıada Korveti'nin denize indirilmesi ve İstanbul Fırkateyni'nin inşa başlangıç törenine katıldı.
Kınalıada - 03.07.2017
Dha İstanbul - Erdoğan: Böyle Bir Tavır İçine Girenler Karşılarında Bizzat Bizi Bulurlar (1)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Sebebi ne olursa olsun, Türkiye'nin savunma sanayindeki atılımlarını önlemeye yönelik atılan adımlara da müsamaha göstermemiz kesinlikle söz konusu olamaz. Böyle bir tavır içine girenler karşılarında bizzat bizi bulurlar" Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İdris TİFTİKÇİ / İstanbul DHA  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda gerçekleştirilen Kınalıada Korveti'nin denize indirilmesi ve İstanbul Fırkateyni'nin inşa başlangıç törenine katıldı.
Kınalıada - 03.07.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Yangın saat 07.30 sıralarında meydana geldi. Vatan Caddesi üzerindeki Dosso Dossi otelin eksi ikinci katında bulunan saunada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangından dolayı olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Çıkan dumanlar otelin içine kaplayınca otel çalışanları, müşterileri tahliye etmeye başladı. Uykudan uyanan müşteriler panikle dışarı çıktı. Bir süre sonra gelen itfaiye yangına müdahale etti.Yangın itfaiyenin yarım saat süren çalışmasının ardından kontrol altına alındı. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı.   Görüntü Dökümü: ------------------- EK GÖRÜNTÜLER  ---------------------- Otel önünde bekleyenlerin görüntüsü İtfaiye ekiplerinin çalışmaları Detaylar GEÇİLEN GÖRÜNTÜLER ------------------------- -Olay yeri  -İtfaiye ekipleri -Yükselen dumanlar(ÖZEL) -Müşterilerin tahliye edilmesi(ÖZEL) -İtfaiyenin müdahalesi (ÖZEL) -Dışarda bekleyen müşteriler -Otelden görüntüler -Detaylar 03.07.2017 - 07.52 Haber Kodu : 170703009 ===================== İLK MİLLİ FIRKATEYN GELİYOR  Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İdris TİFTİKÇİ, İstanbul DHA Milli Gemi Projesinde (MİLGEM) kritik eşik aşıldı. 4'üncü ve son Ada sınıfı Korvet TGC Kınalıada bugün denize indiriliyor.
Kınalıada - 03.07.2017
Dha İstanbul - İlk Milli Fırkateyn Geliyor
Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İdris TİFTİKÇİ, İstanbul DHA Milli Gemi Projesinde (MİLGEM) kritik eşik aşıldı. 4'üncü ve son Ada sınıfı Korvet TGC Kınalıada bugün denize indiriliyor.
Kınalıada - 02.06.2017
Aras Kargo 8 Yılda 6 Bin Tonluk Karbon Salımını Engelleyecek
Aras Kargo'nun 2014 yılında doğayı koruma vizyonu doğrultusunda oluşturduğu "Doğa Dostu Araslar" platformu, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ile birçok ortak çalışmaya imza atıyor. 3 yıl önce başlayan iş birliği kapsamında Doğa Dostu Araslar, 2016 yılında İstanbul Kınalıada, Samsun Atakent, İzmir Çiğli ve Fethiye kıyılarında 500 kilograma yakın atığın denizlere karışmasını engelledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kınalıada Haberleri | Kınalıada Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kınalıada haberleri, son dakika kınalıada haber ve gelişmeleri burada. Temel Kaya'nın Başarı Öyküsü Kaleme Alındı: Sessiz Devin Kalesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 17:14:14. #1.16#

title