'Kimseyle Polemiğe Girmem'

'Kimseyle Polemiğe Girmem'

Elif Nun, Yılların Birikimini 've Elif Nun' Adlı Albümününde Piyasaya Sürdü.

'Kimseyle Polemiğe Girmem'

ELİF NUN, YILLARIN BİRİKİMİNİ 'VE ELİF NUN' ADLI ALBÜMÜNÜNDE PİYASAYA SÜRDÜ.

Elif Nun, yılların birikimini müzikseverlerle paylaşmaya karar verip, 'Ve Elif Nun' adlı albümünü piyasaya sürdü.

Şarkıları kısa sürede dillere düşse de televizyona mesafeli olduğu için kendisini tanıtamadığını belirten Nun, 'Benim işim şarkı yaratıp, bunları söylemek. Dolayısıyla insanların, sağda solda yaptığı işle hiç de ilgisi olmayan beyanatlar vermelerini doğru bulmuyorum' diyor.

Öncelikle biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

- İzmirliyim. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Şan Bölümü'nü bitirdim. Ardından İstanbul'da master yaptım. Şimdi Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi'nde doktorama devam ediyor, aynı zamanda müzik öğretmenliği yapıyorum. Besteci, söz yazarı ve solist olarak da müzik çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Ve okullu bir isim olarak sonunda kendi albümünüzü çıkardınız. Hayırlı olsun.

- Teşekkür ederim.

Çıkış şarkınız çok beğenildi, ama hálá kimse sizi tanımıyor. Neden?

- Evet. Radyocular ve özellikle üniversite gençliği şarkılarımı çok sevdi. Tüm radyolarda çalınıyorlar. Ancak televizyon programlarına çıkmadığım için yüzüm bilinmiyor.

Televizyonlarda sizi göremememizin özel bir sebebi var mı?

- Kendimi doğru ifade edebileceğim program çok az. Programcılar genelde daha popüler isimleri ağırlamaktan yana kullanıyorlar tercihlerini. Diğer programlara da ben gitmek istemiyorum.

Genelde müzik piyasasının yeni yüzleri, fark edilmek için polemik yaratma yoluna gidiyorlar. Sizin ise böyle bir çabanız olmayacak anladığım kadarıyla...

- Bu herkesin kişisel tercihi. Benim işim şarkı yaratıp, bunları söylemek. Konuşmam gereken şeyler de sadece işimle ilgili olanlar. Dolayısıyla insanların, sağda solda yaptığı işle hiç de ilgisi olmayan beyanatlar vermelerini doğru bulmuyorum. Ben gerçek müzisyenlerin sadece müzik yaptığını düşünenlerdenim.

Söz yazarlığı, bestecilik, şarkıcılık, öğretmenlik, öğrencilik... Nasıl oluyor da hepsini bir arada yürütebiliyorsunuz?

- Bunların hepsini düzenli bir program içinde yürütmek mümkün. Tabii ki biraz yorucu, ama bir o kadar da keyif veriyor bana.

Öğrencilerinizden gelen tepkiler nasıl? Şarkılarınızı beğendiler mi?

- Ailem ve dostlarımdan sonra en büyük desteği öğrencilerimden alıyorum. Şarkılarımı çok sevdiklerini söylüyorlar.

Bildiğim kadarıyla beste verdiğiniz sanatçılar da var...

- Evet... Fatih Erkoç, Keremcem, Nadide Sultan ve Fulden Uras gibi birçok sanatçıya beste veriyorum.

Müzikal anlamda bundan sonraki hedefleriniz neler?

- Şarkılar yazmaya devam ediyorum. Yaşadığım sürece de elimden geldiğince yazıp söylemek istiyorum. Başka bir hedefim yok.

Peki, sizi bar programlarında görebilecek miyiz?

- Zaman zaman böyle çalışmalar yapıyorum zaten... Yakında yine çok özel bir repertuvarla müzikseverlerin karşısında olacağım.

Sanattan kopmayan toplum diliyorum

Bu coğrafyada doğup büyümüş olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ülkemizin zengin müzik kültürünün tüm dünyaya, öncelikle de kendi gençlerimize ve çocuklarımıza bir an önce tanıtılması gerektiğini düşünüyorum. Bunun için eğitim en önemli unsur... Sanattan kopmayan bir toplum diliyorum.

Kaynak: Gecce