Kimseye Muhtaç Olmamak İçin 73 Yaşında El Arabasıyla Eşya Taşıyor

Kimseye Muhtaç Olmamak İçin 73 Yaşında El Arabasıyla Eşya Taşıyor

Antakyalı Cemil Döş, 73 Yaşında Astım Hastası, Bir Gözü Görmüyor Tam Gün El Arabasıyla Bakkalların Sebze Halinden Aldığı Meyve ile Sebzeleri Taşıyor.

Kimseye Muhtaç Olmamak İçin 73 Yaşında El Arabasıyla Eşya Taşıyor

Antakyalı Cemil Döş, 73 yaşında astım hastası, bir gözü görmüyor tam gün el arabasıyla bakkalların sebze halinden aldığı meyve ile sebzeleri taşıyor.

Yakın mesafe çalışan Döş, çoğu zaman kazandığı en fazla paranın 10 YTL'yi geçmediğini söylüyor. Eski model bir el arabasıyla sokak sokak dolaşan Döş, kimselere muhtaç olmamak için çalıştığını belirtiyor. Bozulan el arabasının tekerini kendisi tamir eden Döş, 6 çocuğundan 5'ini evlendirmiş.

Evlendirdiği çocuklarının kendi geçim derdiyle boğuştuğunu dile getiren Döş, kendisi gibi eşinin de sağlık problemleri yaşadığını aktardı.

İlerlemiş yaşına rağmen çalışmasına ara vermediğin belirten Döş şöyle konuştu; "İş olursa çalışıyorum, olmazsa ne yapayım ki, iş gelsin diye bekliyorum. Artık sağlıklı da değilim. Nefes darlığı var, astımım var. Bir gözüm görmüyor artık. Hala hamallık yapıyorum işte. Ama yapmasam da biliyorum ki aç kalacağım. Tabi para kazanınca iyi ama kazanamayınca ne olacak. Vurup başımızı yatıyoruz diğer bir gün için. Hiçbir gelir yok. Çoluk çocuk var. 6 tane. Biri dışında hepsini evlendirdik. Borç yaptık. Kolay mı evlendirmek! Ama şimdi herkes kendi derdinde. Zaten bu işi de millete muhtaç olmayayım diye yapıyorum. Bütün dünya durur ama boğaz durmaz. Ne yapalım. Allah kimseyi düşürmesin. Kimseye muhtaç olmayalım diye çalışıyorum."

Kaynak: CHA