Kimse Yok mu Gönüllüleri Ödüllendirildi

Kimse Yok mu Gönüllüleri Ödüllendirildi

Kimse Yok mu Derneği, Kurban Bayramı Boyunca Dünyanın Dört Bir Yanında Kurbanlık Dağıtımında Hizmet Veren Gönüllüleri Ödüllendirdi.

Kimse Yok mu Gönüllüleri Ödüllendirildi

Kimse Yok Mu Derneği, Kurban Bayramı boyunca dünyanın dört bir yanında kurbanlık dağıtımında hizmet veren gönüllüleri ödüllendirdi. Duygu dolu anların yaşandığı programa, Mozambik'li gençlerin okuduğu Türkçe şiirler damga vurdu.

Şahane Restorant'ta gerçekleştirilen buluşmada, Kurban Bayramı süresince dünyanın dört bir yanındaki yardıma muhtaçlara el uzatan gönüllüler ödüllendirildi. Programa, Kimse Yok Mu Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mülazım Ünal, Derneğin Ortadoğu Temsilcisi Dr. Hüseyin Kara, AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Hastür'le birlikte Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve davetliler katıldı. Programda bir konuşma yapan Kimse Yok Mu Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ünal, Derneğin kimsesizlerin kimi olduğunu belirterek bu anlayış ve hizmetle yollarına devam edeceklerini ifade etti.

Kenya, Senegal ve diğer Afrika ülkeleri olmak üzere kurbanlık dağıtımları sırasında yaşanan duygulu anların izlettirildiği tanıtım filmi ise geceye katılanların beğenisini topladı.

Mamak Belediye Başkanı Akgül, yardıma muhtaç insanlara yapılan bu yardımlarda emeğe geçenlere minnettar olduklarını belirtti. Akgül, konuşmasında kimsesiz ve yardıma muhtaçlara yardım elini uzatmanın öncelikle insanlık görevi olduğunun altını çizdi. Akgül'ün ardından sahne alan Mozambik'li öğrenci de yaptığı konuşma ve okuduğu Türkçe şiirle izleyicileri mest etti. Geçtiğimiz yıl Türkçe Olimpiyatlarında üçüncülük derecesi alan Mozambik'li Yaren'in konuşması salondakileri gözyaşlarına boğdu.

Kimse Yok Mu Derneği Ortadoğu Temsilcisi Dr. Hüseyin Kara ise yaptığı duygu yüklü konuşmada, Filistin'de ailesinden binlerce kilometre ötede bayram sevinci yaşamının önemine değindi. Derneğin bu hizmet uğruna kendini adamış insanları yetiştirdiğine değinen Kara, hizmetkar insanların millet tarafından ödüllendirildiğini kaydetti. Kara ayrıca, yalnızca Türkiye'nin değil Dünyanın neresinde olursa olsun Kimse Yok Mu Derneği'nin yardımlara devam edeceğini duyurdu.

Anlamlı gecede sahne alan Ahıska Türkleri folklor oyuncuları yaptıkları şovla izleyenleri büyüledi.

Konuşmalar ve sahne şovlarının ardından kurbanlık dağıtımı faaliyetlerine hizmet eden yardım gönüllüleri sahneye çağırıldı. Bayram süresince kapı kapı dolaşıp yardıma muhtaçlara kurbanlık dağıtın gönüllülere verdikleri destek ve hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.