Kimse Yok mu Endonezya'dan Sonra Şanlıurfa'da 250 Çocuğa Kirvelik Yaptı

Kimse Yok mu Endonezya'dan Sonra Şanlıurfa'da 250 Çocuğa Kirvelik Yaptı

Kimse Yok mu Derneği, Başlattığı Sünnet Kampanyasıyla, Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesinde 250 Çocuğu Sünnet Ettirdi.

Kimse Yok mu Endonezya'dan Sonra Şanlıurfa'da 250 Çocuğa Kirvelik Yaptı

Kimse Yok Mu Derneği, başlattığı sünnet kampanyasıyla, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde 250 çocuğu sünnet ettirdi.

Yurt içinde ve yoksul Müslüman ülkelerde yürütülen kampanya kapsamında, 11 bin 111 sünnet çağı gelmiş, ihtiyaç sahibi ve yetim çocuğun sünnet ettirilmesi hedefleniyor.

Kimse Yok Mu Derneği ve gönüllüleri, kampanya çerçevesinde daha önce de Mardin Derik ilçesinde 150, Endonezya'da da 280 çocuğa kirvelik yapmıştı.

Kimse Yok mu gönüllüleri 'Kirvemi Arıyorum' projesi kapsamında Hilvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle sünnet edilen 250 çocuğa kirvelik yaptı.

Dernek sünnet olan çocuklara çeyrek altın takarak, sünnet anısına çekilen fotoğraflardan derlenen birer albüm de ailelere verdi.

Sünnet şöleni Ülkü İlköğretim Okulu'nun bahçesinde yapıldı. 6 kişilik sağlık ekibinin katıldığı etkinlik öncesinde okulun bahçesinde üzerine sünnet elbiselerini giymiş küçük yaştaki çocuklar için önce Şanlıurfa Kent Tiyatrosu tarafından Hacivat-Karagöz oynatıldı.

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Kimse Yok mu Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen sünnet programına katkıda bulunan ve kirvelik yapan diğer işadamlarına da teşekkür ederek "Bizler valilik ve kaymakamlıklar olarak sivil toplum örgütlerinin yapacağı sponsor olacağı ve katkılarının bulunacağı etkinliklerle kendimizi daha iyi ifade etme imkanımız oluyor. Siz sivil toplum örgütlerinin desteğiyle daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz." dedi.

Kimse Yok mu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Tok, Hilvan kaymakamlığının projesini yürüttüğü sünnet programında derneğin katkıda bulunması talebine olumlu cevap vererek, bu etkinliğe kirvelik yapmak istediklerini söyledi.

Tok, Mardin ve Endonezya'dan sonra Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde 250 çocuğa kirvelik yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Derneğin Şanlıurfa Şubesi Başkanı Müslüm Halhallı ise "Geçmiş'te yaşadığımız sel felaketinde yaralarımızı sarmaya gelen ilk kuruluş Kimse Yok mu Derneği'dir. İlimizde yapmış oldukları yardım ve destekler sonrasında biz de gönüllü üyelerimizin gayreti ile Şanlıurfa'da dernek şubesini açmaya karar verdik. Gayemiz el uzatmadık mahzun bir gönül bırakmamaktır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan ve Kimse Yok mu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Tok, salavatlar eşliğinde sünnet olan ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Zafer Oynak ile 4. sınıfa giden 9 yaşındaki Sabri Beltir'in kirveliğini yaptı. Yavaşcan ve Tok, sünnet edilen çocuklara çeyrek altın taktı.