'Kimse Seçim Rüyası Görmesin'

'Kimse Seçim Rüyası Görmesin'

Başbakan Erdoğan, Muhalefet Partisi Liderlerinin Erken Seçim Talebine, "Kimse Seçim Rüyası Görmesin" Diye Cevap Verdi.

'Kimse Seçim Rüyası Görmesin'
08.01.2010 14:08 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:08

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partisi liderlerinin erken seçim talebine, "Kimse seçim rüyası görmesin" diye cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı'nın açılışında yaptığı konuşmada, erken seçim isteyen muhalefet parti liderlerini 'güreşe doymayan pehlivan'a benzetti.

Erdoğan, 29 Mart 2009 yılında yapılan seçimlerde AK Parti'nin aldığı oyun iki muhalefet partisinin oy toplamından fazla olduğunu belirterek, bir kaç gündür CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim kelimesini telaffuz etmeye başladıklarını belirtti. Muhalefet partilerinin halinin ortada olduğunu anlatan Erdoğan, "Haliniz ortada. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Siz güreşe doyacaksınız diye bu ülke seçime gitmmez ki." dedi.

Seçimin zamanına 1.5 yıl olduğunu hatırlatan Erdoğan, muhalefet partilerinin 'ne yapalım da ülke karışsın' diye düşündüklerini söyledi. Erdoğan, "Ne yaparsanız yapın karıştıramayacaksınız. İster Ergenekon'un, ister çetelerin, mayfanın avukatı olun. Bu ülkeyi karıştıramayacaksınız." diye konuştu.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde erken seçim olmadığını, erken seçimin geri kalmışlığın alemeti olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye'de ortalama 16 ayda bir seçim yapıldığını belirterek, "İlan edilen ne ise o zaman yapılacak." şeklinde konuştu. Erdoğan, liderlerin tek kaygısının kendi koltuklarını, makamlarını düşünmek olduğunu öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, AK Parti'nin oy oranı ile ilgili açıklamalarını da değerlendiren Erdoğan, Baykal'ın kendi partisinin oy oranını bir tarafa bırakarak AK Parti'nin oy oranını değerlendirmesini eleştirdi. Baykal'ın açıkladığı rakamların ikiyle çarpılmasını isteyen Erdoğan, şöyle dedi:

"Kimse seçim rüyası görmesin. Biz alışılmış liderlerden değiliz. Bizim ağzımızdan söz çıktığı zamanda nakittir. Zamanı gelince yapılır. AK parti açık ara öndedir, gücüne güç katmaktadır."

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title