KİM Market Ramazan Öncesi 3 Mağaza Birden Açtı
Advertisement

KİM Market Ramazan Öncesi 3 Mağaza Birden Açtı

KİM Market Ramazan Öncesi 3 Mağaza Birden Açtı
ANKA - Haberler | Ekonomi

Mağaza yatırımlarına hız veren KİM Marketler Zinciri, Ramazan ayı öncesi 3 mağaza birden açarak, mağaza sayısını 57'ye, çalışan personel sayısını da bin 600'e çıkardı.

Mağaza yatırımlarına hız veren KİM Marketler Zinciri, Ramazan ayı öncesi 3 mağaza birden açarak, mağaza sayısını 57'ye, çalışan personel sayısını da bin 600'e çıkardı KİM Marketler Zinciri, mağaza yatırımlarına hız verdi. Ramazan ayı öncesi 3 mağaza birden açan KİM, mağaza sayısını 57'ye çalışan personel sayısını da bin 600'e çıkardı. Yılsonuna kadar 25 yeni mağaza daha açacaklarını söyleyen Kim Marketler Zinciri Genel Müdürü Hamit Akçay, şehir merkezlerinde Kim Pratik markasıyla küçük metrekarelerde çok sayıda mağaza yatırımlarına ağırlık vereceklerini bildirdi.

KİM Marketler Zinciri, Ramazan ayı öncesi Ümraniye, Sakarya ve Gürpınar'da 3 mağaza birden açtı. KİM'den yapılan açıklamaya göre Ümraniye mağazasının açılış töreninde konuşan Genel Müdür Hamit Akçay, yeni mağazalarla 100 personele daha istihdam sağlayarak toplam çalışan sayılarını bin 600 kişiye çıkardıklarını ifade etti.

Gürpınar ve Ümraniye mağazalarında alışverişin yanı sıra yaşam ve eğlence alanlarına da yer verdiklerini anlatan Akçay, mağaza içinde kafeterya ve eğlence mekanlarından oluşan bu yeni konsepti diğer mağazalara da uygulayacaklarını belirtti. Akçay, kampüse yakın olması sebebiyle İzmit Aslanbey Mağazasında üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi göstermesini beklediklerini aktardı. Gürpınar mağazasında bin 200 metre kare kapalı alan ve 7 kasa ile hizmet verileceğini aktaran Akçay, Ümraniye'de bin 250 metre kare, İzmit Aslanbey'de ise 700 metrekare kapalı alana sahip olduklarını ifade etti.

-MARMARA BÖLGESİ'NE 10 MİLYON DOLARLIK MAĞAZA YATIRIMI-

Bundan sonraki mağazacılık yatırımlarında yeni markaları KİM Pratik'e ağırlık vereceklerini anlatan Akçay, "Geçtiğimiz aylarda yeni mağazacılık markamız olan KİM Pratik'in ilk şubesini Büyükçekmece'de açtık, Discaunt ile süper market arasında yeni bir format oluşturduk. İlk pilot uygulamamızdan beklentimizin de üstünde olumlu geri dönüş aldık. Buradan da cesaret alarak sene sonuna kadar KİM Pratik mağazası sayısını 20'ye tamamlamayı hedefliyoruz. Bundan sonraki yatırımlarımızda KİM Pratik öne çıkacak. Marmara bölgesindeki yayılma politikamıza hız vereceğiz. Yalova, Tekirdağ ve Bursa'da fizibilite çalışmalarına başladık. En kısa zamanda bu illerde de mağaza yatırımlarına start vereceğiz. Kararlı adımlarla Anadolu'ya yayılma politikası izleyeceğiz. Yılsonuna kadar Yeni mağaza yatırımlarımız ile 10 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız" dedi.

-SİMİT SARAYI VE KİM MARKET İŞ BİRLİĞİ YAPACAK-

Büyük ölçekli mağazalarda alışverişi keyifli hale dönüştürmek için bir dizi proje hazırladıklarını anlatan Hamit Akçay, "Simit saraylarıyla önemli bir iş birliği anlaşması yaptık. Kim marketlerinin mağazalarında unlu mamuller reyonunu Simit Sarayı üstlenecek. Francheise usulüyle mağaza içlerinde çok zengin bir unlu mamuller reyonu kuracağız. Bu konseptteki ilk mağazamızı Ümraniye'de açtık. İlerleyen dönemlerde de Simit Sarayıyla ortaklaşa çalışmalarımız devam edecek. Sabah kahvaltısı için mağazalarımıza alışverişe gelen müşterilere birbirinden leziz çok sayıda simit, poğaça, börek gibi ürünler sunacağız. Buna benzer yeni iş birliklerine imza atarak mağazalarımızı cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

-RAMAZAN'A ÖZEL NÖBETÇİ MAĞAZA-

Ramazan ayıyla birlikte örnek bir uygulamayı da devreye sokacaklarını kaydeden Akçay, "Özel olarak seçtiğimiz 3 mağazayı Ramazan ayında nöbetçi mağaza olarak görevlendireceğiz. Avrupa yakasında Fındıkzade, Anadolu yakasında Üsküdar ve İzmit merkez mağazamız Ramazan ayı boyunca Sahur öncesi açılıp sabaha kadar hizmet verecek. Çalışma şartları veya değişik sebeplerle alışverişe fırsat bulamayanlara büyük kolaylık sağlayacak" diye konuştu.

Akçay, "Bu ramazanda da mağazalarımızda zam yapmayacağız. Özel kampanyalarla tüketicinin ramazan ruhunu en güzel şekilde yaşaması için hazırlıklarımızı tamamladık. Fiyat politikamızda içinde bulunduğumuz ayın ruhuna uygun olarak belirledik" açıklamasında bulundu.

- Ankara

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title