Kim Kardashian- Kanye West boşanıyor: Kim davayı açtı

Kim Kardashian- Kanye West boşanıyor: Kim davayı açtı

Hürriyet - Haberler | Magazin
Kim Kardashian- Kanye West boşanıyor: Kim davayı açtı

AVUKAT BOŞANMA DİLEKÇESİNİ MAHKEMEYE SUNDUAilesiyle birlikte rol aldığı Keeping Up With The Kardashians adlı TV şovuyla ünlenen Kim Kardashian, eşi Kanye West'e boşanma davası açtı.

AVUKAT BOŞANMA DİLEKÇESİNİ MAHKEMEYE SUNDU

Ailesiyle birlikte rol aldığı Keeping Up With The Kardashians adlı TV şovuyla ünlenen Kim Kardashian, eşi Kanye West'e boşanma davası açtı. Kardashian, daha önce de basına yansıyan haberlerde adı geçen ünlü boşanma avukatı Laura Wasser ile anlaşüı ve boşanma için düğmeye basıldı. Ünlülerle ilgili haberlere yer veren TMZ sitesinin ileri sürdüğünü göre Wasser de boşanma işlemleri için gerekli olan belgeleri ve dava dilekçesini Los Angeles mahkemesine sundu.

ANNESİ YÖNLENDİRDİ İDDİASI 

Kim Kardashian ile Kanye West'in boşanmasının perde arkasıyla ilgili iddialar da bitmek bilmiyor. Basına yansıyan son haberlere göre, Kimye adıyla anılan Kardashian ve West'in boşanmasında anne Kris Jenner'ın etkisi var. ABD basınında konuyla ilgili yer alan haberlerde Kim Kardashian'a boşanmasını annesi Kris Jenner'ın söylediği ileri sürüldü. Bu iddialara göre Jenner, kızı Kim'e "Ondan boşan" dedi.

KIZINA KENDİNİ DÜŞÜNMESİNİ SÖYLEDİ

Kardashian ve West'e yakın kaynakların belirttiğine göre, North (7) Saint (5), Chicago (2) ve Psalm (1) adlı dört çocuğu olan çift, zaten altı aydır farklı evlerde yaşıyordu. Fakat buna rağmen her ikisi de boşanmadan söz etmiyordu. Ancak durumu gören Kris Jenner, Kim Kardashian'a kendisini düşünmesini ve bu evliliği bitirmesini söyledi. Bunun üzerine 40 yaşındaki Kim Kardashian da harekete geçti ve ünlü boşanma avukatı Laura Wasser'e başvurdu.

 AİLE MARKASINA ZARAR VERİYOR İddialara göre Kris Jenner, damadı Kanye West'in giderek kontrolden çıktığını ve bu durumun da aile markasına zarar verdiğini düşünüyor. Daha önemlisi ise kızı Kim Kardashian'ı, kötü giden evliliği yüzünden mutsuz görmeye dayanamıyor. Bu yüzden de Kardashian'a bu evliliği bitirmesini söyledi. Aileye yakın kaynaklara göre, finansal konulardan özel hayatlarına kızlarının hayatlarını düzenlemeye çalışan ve akıl hocalığı yapan Kris Jenner, yalnız başına karar alamayan kızına yardımcı oldu.

KAYINVALİDEYE SERT ELEŞTİRİ

Bu arada Kanye West de ABD seçimlerine adaylığını koyduğunda, bir dönem Kim Kardashian'dan boşanmaya çabaladığını söylemişti. Bu sözler, bir anlamda çiftin evliliklerinde kriz yaşadığını dışa vurmuştu. West, bu süreçte kayınvalidesi Kris Jenner'ın kendisini akıl hastanesine kapattırmaya çalıştığını da ileri sürdü. Hatta West, Kris Jenner'dan, Kuzey Kore lideri Kim Yong Un'a gönderme yaparak "Kris Jong Un" diye söz edecek kadar ileri götürdü işi.

 

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA

Kanye West'in bipolar bozukluğununu aileye zarar verdiği de iddialar arasında. Bazı kaynaklara göre Kim Kardashian, Kanye'nin yaşadığı bu iniş ve çıkışlar konusunda ona yardım etmek istiyordu. Ama onun kendisini ve annesini kamuoyunun gözü önünde küçük düşürmesi üzerine bunun bir faydası olmadığını düşündü.

SERVETLERİ NE OLACAK?

Kim Kardashian ile Kanye West'in boşanmasıyla ilgili bir başka ayrıntı da çiftin 2.2 milyar doların üzerindeki servetine ne olacağı, bunun nasıl paylaştırılacağı.  Basının yıllardır Kimye diye andığı çiftin, boşanma sırasında servetleriyle ilgili bir mücadeleye girişip girişmeyeceği büyük merak konusu.

BÜYÜK SERVET

Kim Kardashian ile Kanye West'in oldukça yüklü kişisel servetleri bulunuyor. İkisinin toplamı ise dudak uçuklatacak türden. Son 20 yılın en çok satan müzisyenlerinden biri olan Kanye West'in kişisel serveti 1. 3 milyar dolar. Buna son yıllarda adım attığı moda sektöründen gelen gelir de dahil. Kim Kardashian da 900 milyon dolarlık bir servetin sahibi.

MADDİ ANLAŞMA NASIL OLACAK? ABD basını çiftin ortak servetlerinin bir dökümünü yaptı. Boşanma sırasında birbirlerinden tazminat isteyip istemeyecekleri, ya da sahip oldukları bu malların nasıl paylaşılacağı, nasıl bir evlilik sözleşmesi yaptıkları ise henüz net olarak bilinmiyor.

3 MİLYON DOLARLIK YÜZÜĞÜN AKIBETİ DE MERAK KONUSU

Kardashian'a Kanye West tarafından hediye edilen 1.3 milyon dolarlık nişan yüzüğünün akıbeti de merak konusu. Kim Kardashian ve Kanye West'in servetlerine şöyle bir kısaca bakalım.

105 MİLYON DOLARLIK EMLAK

Kim Kardashian ve Kanye West'in toplamda 100 milyon dolarlın üzerinde değeri olan bir emlak portföyü var. Bunlar arasında en çok öne çıkanı da California Hidden Hills'teki muhteşem malikane. Çift, burayı evlendikleri yıl yani 2014'te satın aldı. Fakat hemen taşınmadılar. Restore ettirmek için 20 milyon dolara yakın para harcadılar. Bu sırada da Kardashian'ın annesi Kris Jenner'ın evinde yaşadılar. Çift, bu milyar dolarlık malikanesi minimalist tarzda döşedi.

YANDAKİ MÜLKÜ DE SATIN ALDILAR Kardashian ve West, 2019'da yan arazideki mülkü de satın aldı. Bu arada Kanye West, bir süredir yalnız başına yaşadığı Wyoming'deki çiftliği satın aldı. Bununla da yetinmeyip bu çiftliğin yakınlarında başka bir çiftliği daha emlak portföyüne kattı. Kardashian ve West çifti, burada çekilen aile fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından sık sık paylaştı.

MİLYON DOLARLIK MÜZİK GELİRİ 

Müzik dünyasının en çok kazanan yıldızlarından biri Kanye West. Bu alandaki toplam serveti ise 90 milyon dolar. Kariyeri boyunca 21 tane Grammy ödülü kazanan West, bunun yanı sıra birçok saygın müzik ödülünün de sahibi oldu. West, geçen yıl Forbes'in en çok kazanan müzisyenler listesinde ilk sıraya yerleşti.

GÖZ KAMAŞTIRAN OTOMOBİL KOLEKSİYONU

Kim Kardashian ve Kanye West, 3.8 milyon dolarlık bir lüks otomobil koleksiyonuna sahip. Hatta öyle ki Kim Kardashian kimi zaman üzerine giydiği kıyafetlere ya da saç rengine uygun lüks araçlarından biriyle seyahat etmeyi seviyor.

KARDASHIAN'IN 20 YILLIK BİRİKİMİ

Ailesiyle birlikte kamera karşısına geçtiği Keeping Up With The Kardashians adlı program sayesinde ilk servetini kazandı. Ama Kardashian'ın gelir kaynakları sadece bununla sınırlı değil. İç giyim koleksiyonu hatırı sayılır bir gelir kaynağı. Ayrıca sosyal medya paylaşımları sayesinde de yüklü para kazanıyor. Bunlara ek olarak Kim Kardashian: Hollywood adlı bir akıllı telefon oyunu uygulaması da var. Bütün bunlar toplandığında da bir milyar dolara yakın bir servetin sahibi.

2014'TE EVLENDİLER

Kim Kardashian ile Kanye West'in büyük kızı North 2013 yılında dünyaya geldi. Çift, onun doğumundan bir yıl sonra evlendi. İkinci çocuğa sahip olmak için uzun bir uğraş gerekti. Kardashian, bu süreçte sağlık sorunlarıyla mücadele etti. 2015'te Saint dünyaya geldi. Çiftin sonraki iki çocuğu, 2 yaşındaki Chicago ile 1 yaşındaki Psalm ise taşıyıcı anne yöntemiyle dünyaya geldi.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title