Kilis'teki Gıda Zehirlenmesi

Kilis'teki Gıda Zehirlenmesi

Hakkari'nin Dağlıca Kırsalında Vatani Görevini Yapan ve Terhis Olan Asker İçin Verilen Mevlitte Dağıtılan Yemeklerden Yiyen 67 Kişi, Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı.

Kilis'teki Gıda Zehirlenmesi

Hakkari'nin Dağlıca kırsalında vatani görevini yapan ve terhis olan asker için verilen mevlitte dağıtılan yemeklerden yiyen 67 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Musabeyli ilçesine bağlı Yuvabaşı köyünde, Hakkari'nin Dağlıca kırsalında vatani görevini yaparak 3 gün önce terhis olan Kilisli Hasan Korkmaz için babası Hüseyin Korkmaz tarafından mevlit okutuldu. Okutulan mevlitten sonra davetlilere kuru fasulye, pilav ve şerbet ikram edildi. Dağıtılan yemeklerden yiyenlerden 67 kişi, daha sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere başvurdu. Musabeyli Kaymakamı Nurullah Kaya ve Sağlık İl Müdürü Turgay Happani, Kilis Devlet

Hastanesi'ne gelerek, doktorlardan hastalar hakkında bilgiler aldıktan sonra hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Musabeyli Kaymakamı Nurullah Kaya, askerden terhis olan asker için mevlit okunmasından sonra verilen yemekten 67 kişinin zehirlendiğini belirterek, "Zehirlenen vatandaşlarımız Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi. Gerekli tedavileri yapılıyor. Sağlık durumları şu an itibariyle iyiye gediyor" diye konuştu.

Kendisi de zehirlenen Hüseyin Korkmaz, "Oğlunun Hakkari Dağlıca'da 12 şehitin arasından sağ selim kurtulup geldiği için mevlit okuttum, sonra da yemek verdim. Oğlum Hakkari Yüksekova Dağcılaca'da askerliğini bitirip geldi" dedi.

Hasan Korkmaz ise, basın mensuplarının tüm ısrarlarına rağmen bir açıklama yapmayacağını söyledi. Hasan Korkmaz, gazetecilerin kendisinin görüntü almaması için yoğun çaba sarf ettiği gözlendi.

(MAD-OK-Y)

Kaynak: İHA