Kilis'te Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Kilis'te Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Kilis'te Kar Yağışı Hayatı  Olumsuz Etkiliyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kilis'te, Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Yönde Etkilerken, 50'ye Yakın Köy Yolu Ulaşıma Kapandı.

Kilis'te, kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, 50'ye yakın köy yolu ulaşıma kapandı.

Kilis'te, sabah saat 06:30'dan beri başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat felç oldu. Kilis-İslahiye, Kilis-Gaziantep kara yolunun açık tutulması için İl Özel İdaresi'ne bağlı kepçe ve greyderler yol açma çalışmalarına gönderildi. Kilis-İslahiye kara yolunun Marvatan Köyü yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Kepçe ve greyder yolu açmaya çalışıyorlar.

Sabah saatlerinde mevsimin ilk kar yağışı ile karşılaşan Kilisliler, iş yerlerine motosikletleri ile giderken ilginç görüntülere sebep oldu.

Kilis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, Kilis ile İlçelerinde yoğun kar yağışı olduğunu belirterek, "Musabeyli, Polateli ve Elbeyli İlçelerine bağlı 50'ye yakın köy yolu ulaşıma kapandı. Bir kazaya sebebiyet verilmemesi için bu yerlere kepçe ve greyder sevk ettik. Kilis-İslahiye yolu Marvatan kesimi trafiğe tamamen kapandı. Ekiplerimiz yolu açmak için çalışıyor. Kilis-Gaziantep kara yolunda da kar yağışı mevcut buraya kepçe ve greyder gönderdik. Köy yolları ile Kilis-İslahiye, Kilis-Gaziantep kara yollarını açık tutmak için ekipleri seferber ettik" dedi.

(MAD-ST-HO-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title