Kilis'te Çocuk Festivali Düzenlendi

Kilis'te Çocuk Festivali Düzenlendi

- Kilis'te Çocuk Festivali düzenlendi UNICEF ile Kilis Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen festivalde Suriyeli ve Türk çocuklar gönüllerince eğlendi.

- Kilis'te Çocuk Festivali düzenlendi
UNICEF ile Kilis Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen festivalde Suriyeli ve Türk çocuklar gönüllerince eğlendi.

KİLİS - Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu ile Kilis Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Çocuk festivalinde Suriyeli ve Türk çocuklar gönüllerince eğlendi.
7 Aralık Stadyumunda gerçekleştirilen Festivale Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AK Parti Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Vali Yardımcısı ve Polateli Kaymakamı Bayram Türker, Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir ile çok sayıda davetli katıldı.
Kurdeleyi protokol ve çocuklar kesti
Festivalin açılışı ise protokol üyeleri ve çocukların birlikte kestiği kurdele ile yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hasan Kara, yaptığı konuşmada, herkesin eğlenmeye moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu ifade ederek, "Çocukların çok daha fazla ihtiyacı var. Kilis'teki anne ve babaların çok daha fazla ihtiyacı var. Geçen yıl yaşadığımız sendromdan dolayı, ciddi bir şekilde morallerimiz bozulmuştu. Moral ve motivasyon ihtiyacımız vardı. Özelliklerle Suriyeli misafirlerimizin de ihtiyacı vardı, Kilis halkı adına gençlerimiz adına teşekkür ediyorum. İyiki böyle bir festival düzenlendi. Çocukların gözlerindeki ışıltıyı aileleri ile birlikte görüyoruz" dedi.
Milletvekili Dülger ise böyle bir festivalde olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Hiç birimiz çocuk olmadan buraya gelmedik. Hepimizin bir hatırası var, hepimizin söyleyeceği şeyler var. Neyi yaşamak istediğinizde çocukluğumuzu yaşamak isteriz. Ömrümüze ömür katılacak olsa çocukluğumuzu yeniden yaşamak isteriz" dedi.
Daha sonra çocuklar çeşitli şarkılar söyleyerek renk kattığı festivalde, Kilis katmeri ile Kilis kara üzümü hakkında şarkı söyledi. Çocuklar kendi aralarında sandalye ye oturma yarışması, kaşıkla yumurta taşıma yarışması, çuvalla sıçrama yarışması ile halat çekme yarışması düzenledi. Programın sonunda protokol üyeleri de kendi aralarında halat çekme yarışmasına eşlik etmeleri ilginç görüntüler oluşturdu.