Kilis - Mobese Kamerasında İlginç Motosiklet Kazaları

Kilis - Mobese Kamerasında İlginç Motosiklet Kazaları

Kilis'te Yeni Hizmete Giren Mobese Kameraları Vali Turhan Ayvaz ile Emniyet Müdürü Cemil Ceylan Tarafından Tanıtılırken, Kameralara Yansıyan İlginç Motosiklet Kazaları da Dikkat Çekti.

Kilis - Mobese Kamerasında İlginç Motosiklet Kazaları

KİLİS'te yeni hizmete giren Mobese kameraları Vali Turhan Ayvaz ile Emniyet Müdürü Cemil Ceylan tarafından tanıtılırken, kameralara yansıyan ilginç motosiklet kazaları da dikkat çekti.

Vali Turhan Ayvaz ile Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, bir süre önce faaliyete geçen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi'nde (KGYS) ile Mobese İzleme Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Kentin 63 ayrı noktasına yerleştirilen kameralarla kurulan sistem hakkında bilgi alan Vali Ayvaz, kısa sürede kameralara yansıyan motosiklet kazalarına dikkat çekti. Ayvaz, "Motosikletli sürücülerin cesareti maşallah hiç kimsede yok. Motosiklet özgürlüktür. Gençlerin sloganı böyle. Motosiklet kullananlara gerekli tedbirler alacağız. Çünkü 2 ayrı motosiklet kazasında 4 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de ağır yaralandı" dedi. Emniyet Müdürü Cemil Ceylan ise kent genelinde sık motosiklet kazaları yaşandığını, 2 kişilik motosiklete 5-6 kişinin bindiğini hatırlattı.

Ardından kameralara yansıyan birbirinden ilginç motosiklet kazaları gösterildi. İlginç kazalardan birinde 2 motosiklet ayrı yollardan gitmesine karşın kavşakta kafa kafa çarpışıyor, bir diğer görüntüde ise hızla yola çıkan motosiklet yayaya çarparak yaralanmasına neden oluyor. 7 Aralık Üniversitesi yolunda ise yan yana giden 2 motosikletin çarpışması yürekleri hoplatıyor.