Kilis: Kilis'e Yatırım Çağrısı

Kilis Valisi Nevzat Turhan, Kent Ekonomisinin Canlanması İçin Yeni Sanayi Yatırımlarına İhtiyaç Duyulduğunu Söyledi.

Kilis: Kilis'e Yatırım Çağrısı

Kilis Valisi Nevzat Turhan, kent ekonomisinin canlanması için yeni sanayi yatırımlarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

İşadamlarını Kilis'e yatırıma çağıran Vali Turhan, "Kilis 5084 sayılı Teşvik kapsamında bir ildir. Yatırım yapacak sanayicilerimize bedava arsa veriyoruz. SSK primiyle elektrik indiriminden de yararlanıyorlar. Ben devletin valisi olarak buradan Kilisli işadamlarıyla diğer illerdeki işadamlarına sesleniyorum. Gelin Kilis'e yatırım yapın, bu yatırımdan hem Kilis hem de siz karlı çıkacaksınız" dedi.

Yatırımcılara her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ifade eden Turhan, "İşadamlarımız gelsin, ben önlerindeki tüm engelleri kaldırırım. Benim felsefemde yatırım yapacak işadamlarına zorluk çıkarmak yoktur. Yasalar çerçevesinde her türlü kolaylık sağlanacaktır" diye konuştu.

Kilis'in Ortadoğu'ya açılan en önemli kapılardan biri olduğuna işaret eden Turhan, şunları söyledi:

"Suriye, Kilis'e 6-7 kilometre mesafededir. Ortadoğu'nun ekonomi merkezi olarak tabir edilen Halep, Kilis'e 40 kilometre mesafededir. Çabanbey Tren İstasyonu'nun 2007 yılı başında faaliyete geçmesiyle birlikte demir yolu da devreye giriyor. Karayolumuz hükümetimiz tarafından duble yol yapılmıştır. Gaziantep Havaalanı ise Kilis'e 40 kilometre mesafededir. Deniz yolu ise İskenderun'a 145 kilometre mesafededir. Kilis-İslahiye karayolu da duble yol kapmasına alınmıştır. Ortadoğu'ya ihracat yapacak sanayici eğer fabrikasını Kilis'e kurarsa, burada ürettiği ürünleri Ortadoğu'ya daha çabuk sevk eder. Nakliyeden karı olur. Bu sayede hem Kilis'in ekonomisine canlılık gelir, hem de sanayicimiz para kazanır."