Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler

Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler

Adıyaman, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya ve Gaziantep'te CHP il ve merkez ilçe başkanlıkları, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler
22.04.2019 16:26 | Son Güncelleme: 22.04.2019 16:26

Adıyaman, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya ve Gaziantep'te CHP il ve merkez ilçe başkanlıkları, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Adıyaman'da Demokrasi Parkı önünde toplanan partililer adında konuşan CHP İl Başkanı Deniz Çakmak, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğradığını, saldırının aynı zamanda şehit Yener Kırıkcı'ya ve ailesine karşı yapıldığını ifade etti.

Yapılan saldırının bir protesto olmadığını ifade eden Çakmak, "Bu hain saldırı, demokrasi, birlik, beraberlik ve iç huzura yapılmıştır." dedi.

Açıklamanın ardından grup, dağıldı.

Şanlıurfa

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı önünde toplanan partililer, saldırıyı kınadı.

Partililer adına açıklama yapan İl Başkanı Hayrettin Cıdır, CHP'nin bütün üyeleri olarak saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Açıklamaya Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Polat ve İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı da katıldı.

Kahramanmaraş

CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı önünde yapılan basın açıklaması sırasında konuşan İl Başkanı Esat Şengül, saldırının arkasındakilerin yargı önüne çıkarılmasını istedi.

Açıklamanın ardından grup, dağıldı.

Kilis

Kilis Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen partililer adına konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Akif Onur, şehidin cenaze törenine katılan tek siyasi parti liderine hain bir saldırıda bulunulduğunu söyledi.

Saldırının organize bir olay olduğunu iddia eden Onur, bu hain saldırının ülkenin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapıldığını savundu.

Malatya

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, kent merkezindeki PTT Başmüdürlüğü önünde yaptığı konuşmada, saldırının sıradan bir protesto olmadığını ifade ederek, "Yapılan sıradan bir provokasyon değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkcı'ya ve ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır." dedi.

Gaziantep

CHP Gaziantep İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Gaziantep İl Teşkilatı üyeleri de İl Başkanlığı önünde toplandı.

Gruba seslenen CHP İl Başkanı Lütfü Demir, saldırıyı lanetlediklerini belirterek, saldırının hedefinin Türkiye'nin birlik ve beraberliği olduğunu ifade etti.

Şehidin cenaze törenine katılan tek siyasi parti lideri olan Kılıçdaroğlu'na hain bir saldırıda bulunulduğunu belirten Demir, "Bu hain saldırı, aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkcı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmıştır." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title