Kılıçdaroğlu Mudurnu'yu Ziyaret Etti

Kılıçdaroğlu Mudurnu'yu Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abant'taki toplantının sona ermesinin ardından parti otobüsüyle Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne gitti.

Kılıçdaroğlu Mudurnu'yu Ziyaret Etti
09.10.2010 22:28 | Son Güncelleme: 09.10.2010 22:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abant'taki toplantının sona ermesinin ardından parti otobüsüyle Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne gitti. İlçe girişinde otobüsten inen Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla selamlaşarak Mudurnu Belediye Başkanı CHP'li Mehmet İnegöl'ü makamında ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu daha sonra vatandaşlara hitap etmek için belediye binasının yanındaki düğün salonuna gitti. Yaklaşık 150 kişiye hitaben konuşan Kılıçdaroğlu, "Halk için çalışacağız, halkımızın çilelerden kurtulması için çalışacağız. Düşünün ki bir ülkenin başbakanı şu lafı edebiliyor; 'Her üniversite bitiren iş bulacak' diye bir şey yok lafını edebiliyor. Sizler çocuklarınızı daha iyi yaşam standartları için, iş bulmaları için üniversiteye gönderiyorsunuz. Sayın başbakan herkesin çocukları senin çocukların gibi aynı şartlarda mı yaşıyor? Eğer birilerinin çocuğu ile senin çocuğun ayrı şartlarda yaşıyorsa eyvallah. Ama eşit şartlarda değilse kusura bakma. Başbakanın oğlu 'Bir dönem yurt dışında çalışacağım' dedi. Sonra gelip valinin gözetiminde askerlik yaptı. Uzun bir süre askerlik yaptı değil mi? Onun için vatandaşların bütün gerçekleri görmesi lazım" dedi.

AHLAKLI SİYASETÇİ AZ

Ülkenin herşeyinin olduğunu, ahlaklı siyasetçisinin az olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Allah aşkına bu ülkeye yurt dışından et ithal etmek yakışır mı? Ayıp değil mi? 10 milyar dolar para tarım müdürlerine verildi. Bunun 5 milyar dolarını köylüye versen sadece Türkiye'yi değil, dünyayı doyurur vallahi. Peki biz 10 milyar doları neye veriyoruz. Yandaşlara veriyoruz. Dünyanın en verimli ovaları bizde olmasına rağmen Yunanistan'dan pamuk ithal ediyoruz. Kendi çiftçimiz var, herşeyimiz var ama akıllı siyasetçi lazım bize. Ülkesini, çiftçisini, memurunu seven siyasetçi lazım. Bu ülkenin herşeyi var ama ahlaklı siyasetçisi az. Siyasetçinin görevi halkını düşünmektir" diye konuştu.

SLOGANLARIMIZI BİLE ELİMİZDEN ALDILAR

İktidar partisinin sloganlarını bile ellerinden aldığını ifade eden Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yeri gelince Müslümanlığı kimseye bırakmazlar. Öyle değil mi? Allah aşkına kul hakkı yemek günah değil mi? Neden ondan hiç bahsetmiyorlar. Yolsuzluk, yalan, dolan her şey var. Bunların çok güzel politikası var. Vatandaşın arasına girerler din iman edebiyatı yaparlar. Köşeyi dönerler han hamam sahibi olurlar. İşte bu soruyu sormamız lazım. Rahmetli Ecevit, 'Bu düzen değişmeli' derdi. Aynı tablo bugünde var. Değiştireceğiz. Ecevit derdi ki, 'Ne ezen, ne ezilen, insanca hakca düzen' derdi. Aynısını yapacağız. Bizim sloganlarımızı bile elimizden aldılar. Ecevit'in yüzde 42'lik oy aldığı dönemde 'Ak günler' vardı. Bizim Ak'ı aldılar kendilerine isim yaptılar. Sevsinler sizin aklarınızı. Allah aşkına onlar ak mı, kara mı? Onun için diyorum herşeyimizi götürüyorlar. İzin vermeyeceğiz. Yürüyenler yorulmazlar. Halkın iktidarını beraber kuracağız."

ALLAHLA KUL ARASINA KİMSE GİRMEZ AMA BİRİLERİ KENDİLERİNİ YETKİLİ GÖRÜYOR

İnsanın siyasetin odağına koyduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Biz aydınlığı yakalayacağız. İnsanı seviyoruz. İnsanı siyasetin odağına koyduk. İnsanı inançları, düşünceleriyle ve etnik kökenleriyle seviyoruz. Demokrasi tek başına yetmez. Sosyal olursa insan ön plana çıkar. 2002 yılında dolar milyarderi sayımız 8'di. Şimdi 32 oldu. İşin özü şu; Hakça bölüşmek demokrasinin özüdür. Normalde mütedeyyin insanlarımıza saygı duyuyoruz. Onların başımızın üstlerinde yeri var. Hiçbir tereddütümüz yok. Müslümanlıkta Allahla kul arasına kimse girmez zaten. Ama birileri kendilerini yetkili görüyor. O birilerinden hepimizin çekinmesi ve bir köşeden dikkatle incelemesi lazım" dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra Ankara'ya gitti.

Mutlu Yuca - Koray Yılmazdemir - BOLU/ DHA

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title