Kılıçdaroğlu: Kocaeli'nde 5 Milletvekili İyi Bir Sayı

Kılıçdaroğlu: Kocaeli'nde 5 Milletvekili İyi Bir Sayı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tedavi Gören Kayınbiraderi Celal Özdağ'ı Ziyaret Etti.

Kılıçdaroğlu: Kocaeli'nde 5 Milletvekili İyi Bir Sayı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören kayınbiraderi Celal Özdağ'ı ziyaret etti. Gazetecilere demeç vermekten kaçınan Kılıçdaroğlu, 'Kocaeli'den 5 milletvekili çıkacak mı?' sorusuna, '5 iyi bir sayı' cevabını verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sakarya gezisi dönüşünde Kocaeli'ne uğradı. Kılıçdaroğlu, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, nöroloji servisinde tedavi gören kayınbiraderi Celal Özdağ'ı ziyaretti. Kılıçdaroğlu, hasta yakınının yanında yaklaşık1 saat kaldı.

Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplamak istemeyen ana muhalefet lideri, '12 Eylül referandumunda oy kullanamadınız. Milletvekili olamama ihtimaliniz olduğu söyleniyor. Böyle bir şey var mı?' sorusuna, "Öyle bir şey yok." cevabını verdi.

Kılıdaroğlu, milletvekili seçilebilmek için CHP Kocaeli İl Başkanlığından istifa eden Ferhan Şensoy, yerine kimin geleceği ile ilgili sorulan soruya ise, "Gerekli çalışmalar yapılacak." dedi. 'Kocaeli'nden 5 milletvekili hedefiniz olduğu söylentisi doğru mu?' sorusuna ise "5 iyi bir rakam." cevabını verdi.

Gazetecilerin sorularına kısa cevaplar veren Kılıçdaroğlu, ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu ve yakınları ile vedalaştıktan sonra hastaneden ayrıldı.