Kılıçdaroğlu: Kemal'in Sakinliği, Recep'in Öfkesini Yenecek"

Kılıçdaroğlu: Kemal'in Sakinliği, Recep'in Öfkesini Yenecek"

*chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisince düzenlenen "Büyük İstanbul Mitinginde" vatandaşlara seslendi.

04.06.2011 21:00 | Son Güncelleme: 04.06.2011 21:00
Kılıçdaroğlu: Kemal'in Sakinliği, Recep'in Öfkesini Yenecek

Cumhuriyet Halk Partisi'nin büyük İstanbul mitingi Zeytinburnu Kazlıçeşme meydanı'nda yapıldı. Miting alanı tamamen doldu. CHP'liler sıcak havaya rağmen, mitinge yoğun ilgi gösterdi. Partililere göre alanda 500 bin kişi toplandı. Öğle saatlerinden itibaren sıcak havada Genel Başkan KIlıçdaroğlu'nu bekleyen bazı partililer baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenlere ilk müdahaleyi miting alanında bekleyen sağlık görevlileri yaptı. Çok sayıda sanatçı da CHP'nin Kazlıçeşme mitingine ilgi gösterdi. Aralarında Selda Bağcan, Belkıs Akkale, Edip Akbayram ve Onur Akın'ın da olduğu sanatçılar sahneye çıkarak, kalabalığa şarkı söyledi.

Edip Akbayram, Onur Akın ve Selda Bağcan Başbakan Erdoğan'ın sanatçı müsveddeleri sözüne gönderme yaparak, eleştiride bulundu. Onur Akın, Hopa'daki olaylarda yaşamını yitiren Metin Lokmancı'yı da andı. Sanatçıların bu sözleri kalabalıktan yoğun alkış aldı. Saat 17: 00'de miting alanına gelen Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yoğun ilgiyle karşılandı. Eşiyle birlikte kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu mitinge katılanları selamladı. İstanbul milletvekili adaylarının tanıtımının ardından Kılıçdaroğlu çifti beyaz güvercin uçurdu.

KEMAL'İN SAKİNLİĞİ, RECEBİN ÖFKESİNİ YENECEK"

Konuşmasına merhaba İstanbul diyerek başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "bütün engellemelere rağmen" ifadesini kullanarak miting alanını dolduran CHP İstanbul Örgütüne teşekkür etti. "12 Haziran'da Recep beyi yolcu edeceğiz " diyen Kılıçdaroğlu, "Kemal'in sakinliği, Recep'in öfkesini yenecek" şeklinde konuştu.

"DİŞLERİNİ SÖKECEĞİM ONUN"

Başbakan Erdoğan'ın Adana mitinginde kendisini İsrail'in adamı olmakla suçladığını hatırlatan CHP Lideri, "Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı bu değil miydi ' Gidip Amerika'da büyük Yahudi ödülünü alan o değil miydi' Dişlerini sökeceğim onun. Hiç endişe etmeyin. Bu değil miydi ' Irak'ta binlerce Müslüman kadına tecavüz edilirken, Amerikan askerlerine başarı dileyen bu değil miydi '" diye konuştu. Recep Tayyip Erdoğan'ın maskesini indireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: " Sözde vatansevermiş. Hadi canım sende. Sen Mavi Marmara gemisini gönderirken, kendi Milletvekillerin binmek isterken neden bırakmadın' Niye onun mücadelesini yapmadın o zaman? Bize bir şey söyleyemez. Bizim geçmişimiz temiz. Biz kul hakkı yemedik.

"HOPA'YI SAVAŞ ALANINA ÇEVİREN ERDOĞAN'IN ÖFKESİDİR"

Hopa'da yaşananları da değerlendiren CHP Lideri, gazetecilerin kendisinden bir değerlendirme istediğini ve kendisinin de 'her siyasal partinin propaganda çalışması yapmasına izin vermek gerekir' dediğini hatırlattı. Hopayı savaş alanına çevirenin Başbakan Erdoğan'ın öfkesi olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "Ölen emekli öğretmenin adını bile anmak istemediğini söyledi. Ölen insanın arkasından konuşulur mu? Bunların inancına bakın. Olayı duyduğumda o aileye de aradım. Arabadan düşen polis kardeşimizin ailesini de aradım. Bizdeki insan sevgisine bak. Onun söylediklerine bak. " şeklinde konuştu.

RENKLİ PANKARTLAR DİKKAT ÇEKTİ

Miting alanında açılan ve zaman zaman da Kılıçdaroğlu'nun konuşması esnasında okuduğu renkli pankartlar dikkat çekti. "Temeli 1923 olmayanın hedefi 2023 olamaz ", "Hepimiz eşkıyayız ", "Ampülleri sola döndürerek söndürün ", Devrimci Kemal, İşçi Kemal, Metin öğretmen eşkıya değil, insan yazılı pankartların yanı sıra CHP Adalar İlçe örgütünün açtığı Ermenice teşekkür pankartı, alanda yer aldı. Konuşmasını kısa tutan Kılıçdaroğlu alandan yine partililerin ilgisi altında güçlükle ayrılırken, Kazlıçeşme meydanı yarınki AK Parti mitingi için hazırlıklar başladı.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title