Kılıçdaroğlu: Düşük Oy Alan Siyaseti Bıraksın

Kılıçdaroğlu: Düşük Oy Alan Siyaseti Bıraksın

12.05.2015 12:49 | Son Güncelleme: 12.05.2015 13:01
Kılıçdaroğlu: Düşük Oy Alan Siyaseti Bıraksın

Davutoğlu'nun "Başarısız olan istifa etsin" çağrısına yanıt veren CHP Lideri, "Bir önceki seçime göre daha düşük oy aldıysanız, normalde siyasetin bırakılması lazım" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere seçimlerinde başarısız olan liderlerin istifası üzerinden muhalefe istifa çağrısı yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Etik olarak seçime girdiğinizde bir önceki seçime göre daha düşük oy aldıysanız, normalde siyasetin bırakılması lazım" dedi.

"GÜNÜMÜZÜN KENAN EVREN'İ ERDOĞAN"

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin demokrasi tarihine en büyük darbeyi vuranlardan birinin Kenan Evren olduğunu belirterek "Hem uygulamaları, hem fikriyatı açısından günümüzün Kenan Evren'i Erdoğan. Söylemlerini karşılaştırın, büyük benzerlikler bulacaksınız" diye konuştu.

EVREN'İN CENAZESİNE NEDEN KATILMIYOR?

Kenan Evren'in cenaze törenine katılmaması konusuna da açıklık getiren Kılıçdaroğlu, "Demokrasi tarihimize en büyük darbeyi vuranlardan birisidir. Türkiye'yi yönettiği dönemde pek çok haksızlığa imza atmıştır. Dini istismar etmiştir, gencecik çocukları idam etmiştir. Hapishanelerde işkenceler rutin hale gelmiştir. Toplum belleği bunların hiçbirisini unutmuyor. Dolayısıyla bir devlet başkanına gösterilmesi gereken duyarlılığı toplum göstermiyor. Toplumun bu tavrını da saygıyla karşılamak gerekiyor. Bu tavrı ben, demokrasiyi güçlendirme özlemi olarak görüyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title