Kılıçdaroğlu: Ayrılık Zamanı Değil
Haberler » Politika » Kılıçdaroğlu: Ayrılık Zamanı Değil - Haberler

Kılıçdaroğlu: Ayrılık Zamanı Değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Unutmayın, Ayrılık Gayrılık Zamanı Değildir. Nerede Helal Süt Emmiş Vatandaşım Varsa Oyunu CHP'ye Versin, Karanlıkları Aydınlığa Çıkaralım' Dedi.

Kılıçdaroğlu: Ayrılık Zamanı Değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Unutmayın, ayrılık gayrılık zamanı değildir. Nerede helal süt emmiş vatandaşım varsa oyunu CHP'ye versin, karanlıkları aydınlığa çıkaralım' dedi.


Kılıçdaroğlu, Trakya gezisi kapsamında Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde parti otobüsünden halka seslenerek, temiz siyaseti yalnızca Mecliste değil, Türkiye'nin her yerinde istediklerini söyledi.


''Öyle bir siyaset istiyoruz ki, Ergene de tertemiz olsun. Bir doğayı perişan ettiler. Mecliste CHP milletvekilleri araştırma önergesi verdiler, nasıl temizleneceğine dair raporlar verdiler. Aradan geçti 6 yıl Ergene temizlendi mi? İnşallah sizin oylarınızla Ergene'yi biz masmavi yapacağız'' dedi.


Uzunköprü'nün bir tarım ilçesi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:


''Recep Bey'i Uzunköprü'ye çağıralım. 'Recep Bey Uzunköprü'ye gel, icra dairelerini gez bakalım. Bu çiftçinin hali nedir?' diye soralım. Halkın sesine artık onlar kulaklarını tıkadılar. Onların kulakları artık başka şeyi duyuyor. Sizin feryadınızı duyamazlar.


İlk sözümüz halktı, son sözümüz de halk olacak. Çünkü ben sizin sözünüzden çıkmayacağım, çıkarlarınızı savunacağım. Geçen 15 yıl içinde bizi böldüler. Bu çarşaflı, bu türbanlı, bu Müslüman diye... Hepimiz biriz.''

-MERİÇ ZİYARETİ-

Kemal Kılıçdaroğlu, Uzunköprü'den sonra geçtiği Meriç ilçesinde de DSP'den CHP'ye katılan Zihni Aydın ve Abdullah Esen'e rozetlerini taktı.


Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, çiftçinin, esnafın, sanayicinin, memurun durumunun iyi olmadığını belirterek, ''Kimin durumu iyi? Recep Bey'in durumu çok iyi. Onun için diyoruz ki halktan yana politika oluşturacağız'' dedi.


İşsizliğin, Türkiye'nin her yerinde olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:


''Üretirseniz, emeğinizin hakkını alırsanız. Bu ülkede barış da olur huzur da olur. Şimdi var mı bu? Ancak Recep Bey geçen gün bir mucize söyledi, 'her üniversiteyi bitiren çocuk iş bulacak diye bir kural yok' Recep Bey'in çocuklarıyla, sizin çocuklarınızın durumu aynı mı? Onun için üreten Türkiye'yi yapmamız lazım.


Biz cebimizi değil, halkımızı düşüneceğiz. Çünkü biz halka hesap vermek istiyoruz. Halka hesap vermenin namuslu bir görev olduğunu biliyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi toplumu bölen bir partidir. Biz bölücülük istemiyoruz.''


Kılıçdaroğlu, yolsuzluğu sömürü alanı olmaktan çıkaracaklarını, aile sigortasını getireceklerini, Türkiye Cumhuriyeti'nde her ailenin aile sigortası olacağını kaydetti.

-İPSALA ZİYARETİ-

Kılıçdaroğlu, Edirne'nin İpsala ilçesini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada da ''Siyaseti, yurttaşları bölmek için değil, insanların etnik kimliğini öne çıkararak değil, siyaseti onurlu Türkiye için dik duran bir politika için yapacağız'' dedi.


Demokrasinin halk için çalışmak ve halka hesap vermek olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:


''Burada çeltik üretiyorsunuz. Ürettiğiniz ürünün bedelini alıyor musunuz? Aldığınız yata ÖTV yok, aldığınız mazota ÖTV var. Olmaz. Köylü neydi milletin efendisiydi değil mi? Allah aşkına efendiliği kaldı mı? Ancak şunu unutmayın, tam seçim aşamasında para dağıtmışlar. Onu alıp sakın sandığa gitmeyin. Rüşvete izin yok. Sandıkta ders vereceksiniz.''

Kaynak: AA

Manşet

Haberler